s tebou

Bára v 18. tt: Příprava na porod aneb Zdál se mi sen

TĚHULKA LIVE! BÁRA Tak jsem tento týden mezi těhulkami přivítala další moji kamarádku. A mám z toho obzvlášť radost, protože už jsme spolu prožívaly první těhotenství (její holčička je narozena o tři týdny později než Laura) a teď jsme se opět sešly. Sice rozdíl už budou dva měsíce, ale i tak je... Celý článek »

S tebou mě baví svět v praxi

BATOLE LIVE! NIKOLKA Jak už všichni víte, Nikolka je nespavec a dračice. Ale moje spánková deprivace už přesahuje únosnou mez. Naštěstí to přináší jen vtipné okamžiky a od té doby jednou za tři dny dokonce spí s jedním probuzením celou noc. To je... Celý článek »

Jak jinak říct dítěti NE!

Znáte to určitě také. Řeknete svému dítku NE!, ale ono si to vyloží jako: Ptej se mě a dělej to pořád dokola, dokud si to nerozmyslím. A my velmi často ztratíme nervy. Přitom lze to dětmi nerespektované „NE“ chytře obejít.  Celý článek »

Tak už prosím spinkej

MIMI LIVE! NIKOLKA Tuhle větu jsem za posledních devět měsíců řekla už asi tisíckrát. Se spánkem bojujeme už hodně dlouho. Postěžovat si je jedna věc, ale vyřešit, je věc druhá. Jednu dobu už spala i čtyři hodiny v kuse, ale jásala jsem předčasně. Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Pred oknom, za oknom stojí Mikuláš

KLUB TĚHULEK! ROMANA Tak aby som zrekapitulovala svoje plány z minulého týždňa a ich splnenie. Adventný kalendár pre Kubka a Maťka sa vydaril, hoci som ho stihla na poslednú chvíľu. Chlapci sú z neho nadšení, každý deň sa ponáhľame zo škôlky domov... Celý článek »

Když to v sexu neklape

A žili šťastně až do…Na začátku vztahu jsou lidé jeden pro druhého vším. Časem se však vášnivá láska proměňuje, v ideálním případě v cosi hlubšího a trvalejšího. Většina párů se však po nějakém čase dostane do stavu, kdy se jeden z partnerů - a... Celý článek »

Batoletština

BATOLE LIVE! ANITA Právě jsem Anit uspala. Představte si tu situaci: ležím s ní v posteli, ona chvilku saje mléko. Pak se otočí, opře se zády o mou hruď. Poslouchám její pravidelný dech a přemýšlím, o čem budu psát. A zase mě nenapadá nic, na co... Celý článek »

Pořád vykřikuje: To je moje!

Tuto větu mohou od svých dětí rodiče slyšet už přibližně od dvou let. Samozřejmě mají zkušenost, že se v dětském slovníku objevuje již dřív. Pokud nemají praxi s tímto slovním spojením, zažili určitě situaci, kdy si dítě svoji hračku sveřepě drží... Celý článek »

Od mámy ani na krok!

Jistě to mnozí dobře znáte. Mrňousek, nejčastěji ve věku mezi prvním a třetím rokem, se neustále drží mámy, chce všechno dělat pouze s ní a pokud se matka ztratí z dohledu na pouhou chvilku, dítě se rozpláče a začne ji hledat.  Celý článek »

Dopad ústavní výchovy (pokračování)

Derealizační a depersonalizační syndrom a poruchy identity je dalším následkem ústavní deprivace. Děti mají pocit, jako by ten svět kolem nich byla jen hra, jakési jevení se na obrazovce, život za záclonou. Ony samy si připadají zbytečné jako... Celý článek »

Dopisy pro Lucku

Lucko, držte se! píšete Lucce slova podpory pro tyto náročné dny. Právě teď podstupuje naše Těhulka LIVE! Lucka vyšetření, ze kterých vyjde najevo, co se skutečně s jejím miminkem děje. Celý článek »

Jak očkovat nedonošené děti?

Máte někdo zkušenosti s očkováním nedonošených dětí? V kolika měsících po porodu jste začínali, s jakou vakcínou atd.? Moje dcerka se narodila 4. února 2010 ve 34. týdnu s porodní váhou 1770 gramů. Celý článek »

Ne vždy je nutné vše rozebírat

Vypadá to vlastně velmi jednoduše. Pokud jeden z páru opravdu zjistí, že toho druhého nemiluje, žádné komunikační ani jiné dovednosti nepomohou, aby spolu žili plnohodnotný párový život. Ano, mohou se mnohému naučit a mohou spolu také celkem... Celý článek »

První den v mateřské škole - 5. příběh

ADÉLKA Čerstvě tříletý mrňousek, důvěřivý, očekávající v životě pouze samé příjemné věci. Mrňousek, který už zná slůvka jako půjčím, střídáme se, uklidím, spapám ... ale znát rozhodně neznamená naplňovat jejich význam. Celý článek »

K porodu? Jen s maminkou!

Moderní trendy a konečně lidská podoba některých nemocničních zařízení přinesly do našich porodnic jistě velmi prospěšný fenomén: přítomnost otců u porodu. Je ale skutečně pro každou ženu příjemné, že ji otec dítěte doprovází, a je pro každého... Celý článek »

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené