stín

Čas na knížku aneb Když děti konečně spí

Jak rády bychom se po práci nebo o víkendu uvelebily do křesla a v klidu si vychutnaly dobrou kávu společně s pěknou knížkou. Jenže naše „maminkovské povinnosti“ nám to většinou nedovolí. A tak nezbývá než počkat, až naše ratolesti večer konečně zalezou do postelí... Vyberte si z našich knižních... Celý článek »

Veronika ve 33. tt: Porodní přání

TĚHULKA LIVE! VERONIKA Právě jsem dočetla knihu Fascinující mysl novorozeného dítěte od Davida Chamberlaina. Jsem v šoku. Mnoho mých myšlenek a domněnek našlo oporu ve v knize zmiňovaných výzkumech. Některé pasáže se mě hluboce dotkly. A upevnila... Celý článek »

Vánoce a jejich tradice. Znáte je?

S Vánoci se pojí tolik zvyků, pověr a tradic jako snad s žádným jiným každoročním svátkem. V některých rodinách se vánoční tradice dědí z generace na generaci, v jiných rodinách se na ně již úplně zapomnělo. A to je škoda. Jde sice o otřepanou... Celý článek »

38. týden ,,Falešné kontrakce"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden už byl jen ve znamení čekání. Přemísťovala jsem se z postele na gauč, z gauče do bazénu na zahradě a zase zpět. Ta vedra byla nesnesitelná a já už si přála, aby se naše malá rozhodla přijít na svět co nejdřív.  Celý článek »

Uděláme si tvarohovou zmrzlinu?

Venku bylo strašné vedro a energie, která vyzařovala z mého malého Adámka nějak pohasínala... Přemýšlela jsem, jak jsem se asi mohla cítit, když jsem byla malá jako on a co by mě rozveselilo.... ach to vedro!!! Lehce utrápená vedrem jsem přivřela... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Praktické cestovní systémy

Čím dál víc rodičů při výběru kočárku volí takový model, ze kterého se snadno vytvoří kočárek 3v1, tzv. travel systém. Ten se skládá ze sportovní nástavby, hluboké korby a autosedačky ze skupiny 0+, která je určena pro miminka do 18 měsíců.... Celý článek »

Mám dítě a asi blázním

V jednom americkém seriálu zazněla věta: „Péče o dítě je úplně jednoduchá, horní konec nakrmíš, dolní utřeš a oba konce udržuješ v teple.“ Přebalování je v době papírových plen poměrně bezproblémovou záležitostí, pokud ovšem nejste zarytou eko... Celý článek »

Mrknutím oka

Jiskří, můžete se v nich utopit nebo jimi někoho uhranout. To jsou vaše oči. Zasněný, hluboký i letmý. To je váš pohled. Můžete mluvit svýma očima a ony o vás druhým i mnohé prozradí. Když se zahledíte druhému člověku do očí, je to, jako byste v... Celý článek »

Mami, neruš!

DEN (PRA)OTCE „Prosím, budou to jen dva dny,“ škemrala jsem u svého neposedného otce o hlídání svých stejně neposedných synů. Mým živoučkým chlapečkům bylo v té době tři a pět let. Věk téměř k neuhlídání. S trochou cynismu bylo vlastně jedno, komu... Celý článek »

Líčení po porodu

V prvních týdnech na sebe moc času asi opravdu mít nebudete, ale přece jen byste si nějakou chvíli na sebe najít měla. Je velice důležité dodržovat pěstění pleti. Na místě bude časem změna krému a zpevňující a revitalizační masky (snižováním váhy... Celý článek »

Líčení během těhotenství

Každá maminka je hezká a čím víc se na miminko těší, tím je krásnější. Pár kilogramů navíc vypadá sexy a maminka omládne, protože jí zmizí vrásky. Vzhled každé ženy se během těhotenství a po porodu mění včetně způsobu, jakým o sebe žena pečuje. Celý článek »

Co s dítětem, ptá se nejeden tatínek

Literární pamětníci si jistě vzpomenou na slavný fejeton Jana Nerudy s názvem „Kam s ním?“. Tatínci, kteří se poprvé ocitnou sami ve spárech svého potomka, řeší podobný problém, ale spíše se jedná o celou sérii otázek: Co s ním, kam s ním a kdo mi... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené