tělo ženy

Lze stravou ovlivnit kvalitu a množství mateřského mléka?

Kvalitu mateřského mléka ženy v šestinedělí řeší velmi často. Bude pro miminko dostatečně výživné? A nebude ho málo? Pokud si tyto otázky kladete i vy, pak vězte, že každá maminka produkuje mléko specifické pro své miminko, které plně uspokojí jeho veškeré potřeby. Zapomeňte na nesprávný, leč... Celý článek »

Vše o těhotenství

Tělo ženy během těhotenství prochází velkými změnami, které mají zajistit zdárný průběh těhotenství a vývoj a růst plodu. Těhotenství není nemoc, a proto probíhá-li těhotenství fyziologicky, může žena dělat vše, na co se cítí. Jak otěhotnět... Celý článek »

Vše o neplodnosti

Neplodnost nastává podle hodnocení WHO také v případě, že žena není schopna udržet graviditu do termínu porodu. Příčiny neplodnosti Infertilita neboli neplodnost postihuje 15–20 % párů, v Česku tento problém řeší každý pátý pár. Plodnost ovlivňuje... Celý článek »

Komplikovaný porod

Je-li porod v pokročilejší fázi a císařský řez není možný, je nutné vybavit děťátko kleštěmi nebo použít vakumextraktor. Krvácení při porodu K závažnému krvácení může dojít u vcestného nebo předčasně se odlučujícího lůžka. Vcestné lůžko je... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené