vojtova metoda

Vojtova metoda

V povědomí veřejnosti je Vojtova metoda reflexní lokomoce známa jako speciální „cvičení“ s dětmi, které mají narušený pohybový vývoj. Problematika mozkových hybných poruch je však natolik složitá a závažná, že patří výhradně do rukou vyškolených lékařů a fyzioterapeutů. Celý článek »

Rehabilitace miminka - Vojtova metoda

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Opět proběhla kontrola u dětské lékařky. Obličej se Klárce značně zlepšil – paní doktorka nás pochválila. Potírání čajem s následným večerním namazáním Bepanthenem zabralo. Horší to bylo s motorikou. Celý článek »

Mimi LIVE! (50): Nechceš, tak nejez

Jonášek zjistil, že mámina postel vůbec není k zahození. Objevil krásy a lákadla dětského koutku, ve kterém si nejvíce oblíbil bazén s kuličkami. Ze Šimonka se klube nadšený fanda všeho, co jezdí a dělá brmbrm. Na svou pouť bytem přizval i domácí... Celý článek »

Rána jsou zlá

DENÍK MATKY Matějovi je pět měsíců. A přesně tak dlouho jsme se nevyspali. Matěj se s železnou pravidelností několikrát za noc vzbudí, což je samo o sobě strašné, ale ještě horší je, že pak naprosto odmítá usnout a jenom brečí. Nebo přesněji: řve. Celý článek »

Jak zapojit ty správné svaly u miminek?

Téměř polovina všech kojenců se nevyvíjí pohybově ideálně, tedy tak, jak by pro jejich pozdější vývoj bylo vhodné. Špatné držení těla, ploché nohy a další problémy, které by dítě nemuselo vůbec mít. Kdyby...byla provedena včasná a správná... Celý článek »

Zdraví miminka

Horečka je teplota nad 38,5 stupňů Celsia a obvykle ji způsobuje infekce. Horečka u novorozenců je varovným příznakem a lékařské vyšetření není vhodné odkládat. Zdraví miminka je do velké míry ovlivněno faktem, zda je kojené či nikoliv. I u... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené