z lásky

Balzám na duši

ŠÁRČINA RODINKA Jeli jsme na chalupu. Máme ji v Orlických horách, kousek od polských hranic. Vyjeli jsme po poledni, když se dcera vrátila ze školy a namísto jsme dorazili kolem 4 odpolední. Místo jako z pohádky. Místy až 80 cm sněhu. Přítel se samozřejmě cestou vyblbnul už jen jízdou. Chvilkami... Celý článek »

Dcera se nechce mazlit

VÁŠ DOTAZ Mám třináctiměsíční holčičku, která se nechce s nikým mazlit, odtahuje se. Je to v tomto věku normální? Reaguje tak na každého. Její projevy náklonosti jsou kousání a škrábání. Dělá to, když je v dobrém rozmaru, když chce dát najevo... Celý článek »

Sání je víc než vrozený instinkt

Sání je vrozený instinkt, který umožňuje dětem jíst, zároveň ale u novorozeňat uspokojuje psychologickou potřebu jistoty a uspokojení a má uklidňující účinky. Navíc je sání základem pro rozvoj perorálních svalů, a je tudíž... Celý článek »

Bolí vás hlava? Zkuste tantru

Míváte migrény? Cítíte se věčně nespokojená? Viníkem může být váš sexuální život. Jak tedy lépe, hlouběji a duchovněji prožívat svou sexualitu? Prožívat uspokojivé milování plné lásky a vzájemného obdivu? Jednou z cest, která nás může dovést ke... Celý článek »

O čem svědčí nevěra?

Co oči nevidí srdce nebolí. Je to pravda? Je nevěra i flirtování, koketování? A jsme vůbec monogamní? Jako nevěru lze označit jakýkoli sexuální kontakt, který se uskutečňuje mimo partnerskou (manželskou) dvojici. Sexuální kontakt je velmi široký... Celý článek »

Vlastimil Marek: Století bez lásky

ROZHOVOR „Nikdo si nedovede představit, jak děsivý vstup do života nám připravilo porodnictví za posledních sto let,“ říká Vlastimil Marek, který vidí příčinu všech dnešních problémů ve způsobu porodu. Celý článek »

Malé je krásné (a dobré)

ZACHRAŇME PORODNICE Tak by se dala shrnout odvěká lidská moudrost, reagující na stále se opakující chyby plánovačů a inženýrů lidských duší. Prožili jsme, nějak přežili, snahy o scelování lánů (eroze a totální vyčerpání půdy je jen jedním z... Celý článek »

Co před dětmi raději neříkejte

Děti jsou jak houby – nasají do sebe všechno, co řeknete nebo uděláte, ať je to dobré nebo ne. Mnohdy pak použijí daný komentář ve chvíli, kdy se to vůbec nehodí nebo ve vztahu k někomu, koho to zasáhne. Tady je několik tipů, co byste před dětmi... Celý článek »

Dva tatínkové nebo dvě maminky? Proč ne?

Co si myslíte o homosexuálním rodičovství vy? Zapojte se do naší diskuse! Článek o touze homosexuálních párů, Adopce homosexuálními páry, po vlastním dítěti, rozpoutal obrovskou diskusi. Jaký je váš názor, milí čtenáři? Pro někoho je to jasná... Celý článek »

Mimi LIVE! Josífek: Láska je láska

My děti umíme rodičům pěkně zamíchat kartami. Najednou tu nejsou jen jeden pro druhého, ale mají třetího (a čtvrtého, pátého) do party. A někdy dokonce, obzvlášť maminky, zapomínají, že je tu vůbec ještě také nějaký tatínek a že také čeká na... Celý článek »

Láska, děti, manželství …

jsou průsečíky lidského života od pradávna a ve všech koutech světa. Zamýšlel se nad nimi také libanonský spisovatel a malíř Chalíl Džibrán, který svými básnickými sbírkami Prorok a Zahrady prorokovy okouzlil již naše babičky. A okouzluje nás dál.... Celý článek »

Nezlob už

Není zlobení jako zlobení. Co nám vlastně děti svým "zlobením" sdělují? Jeho příčiny jsou různé a proměňují se nejen s věkem.  Celý článek »

Svatba jako přežitý rituál?

Jako oko v hlavě opatruji ve své knihovně knihu profesora Antonína Vaňka, vydanou v roce 1971. Ta knížka se jmenuje „Příznaky krize manželské rodiny“ a i po 37 letech od jejího vydání bych z ní vypustil jenom některé citáty z Bedřicha Engelse,... Celý článek »

Dítě patří pouze matce?

aneb kde se vzal kult mateřství Přes devadesát procent dětí je dnes po rozvodu přiděleno matce. Je to výsledek přeceňování role matky ve výchově dítěte, neboli „kult mateřství“? Podle průzkumů s tím souhlasí 57 % žen, ale pouze 35 % mužů. V naší... Celý článek »

Jak se rodí v Rokycanech

Rokycanská porodnice mne obohatila na celý život - byla jsem svědkem narození malé Natálky. Pro mne úžasný a dojemný zážitek, pro hlavní účinkující toužebně očekávaný, nezvratný zlom jejich života. Celý článek »

Sex po porodu

Porod dítěte znamená pro ženu velikou změnu ve všech oblastech života, sexuální oblast nevyjímaje. Nejenže porod přímo zasahuje do sexuality tím, že do určité míry a na určitou dobu poškozuje pohlavní orgány, přináší také velkou změnu v uspořádání... Celý článek »

Svatba uprostřed bitvy

Myslím, že když se člověk bere z lásky a ne z rozumu, jak to někteří dělají, tak jím to vřele doporučuji. Jsem vdaná už šest let a nelituju toho ani bych to nechtěla vrátit zpět. Celý článek »

Po porodu

Již v porodnici lze začít provádět některé cviky po porodu, které pomůžou posílit ochablé pánevní svalstvo. Zamaskovat vystouplé bříško pomůže stahovací pás po porodu. Krvácení po porodu by vždy mělo být důvodem k návštěvě gynekologa. Menstruace... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené