žárlivost

Kdo miluje, dává. Kdo žárlí, vyžaduje

Žárlivost nemá svůj původ pouze v podezření ze sexuální nevěry. Vzniká také na jiných základech. A tak může žárlit i dítě (od šesti měsíců věku), pokud rodiče projevují více pozornosti sourozencům. U dospělých osob může žárlivost vzniknout tím, že... Celý článek »

Horoskop miminek narozených v březnu

Čekáte v březnu miminko a chcete, aby mu na cestu svítila ta nejšťastnější hvězda? Jaká hvězda bude svítit právě tomu vašemu mrňátku, se dozvíte v našem hvězdném miniseriálku, který pro vás připravuje astroložka Blanka Vojáčková. Celý článek »

Jméno za trest?

Co všechno nás ovlivňuje, když vybíráme jméno pro miminko? Bývá to většinou hned několik věcí. Záleží na rodinných zvyklostech, vkusu rodičů, zkušenostech, ambicích. V dřívějších dobách byl repertoár jmen daleko omezenější, bylo to něco mezi 100... Celý článek »

Když sourozenec žárlí

Ti, kdo mají více dětí, to jistě zažili. Přinesete domů čerstvé miminko a starší bráška nebo sestřička místo nadšení ze sourozence (nejčastěji je tato negace u dvou až tříletých dětí) dělá na mladšího grimasy, dlouhý nos, vyplazuje jazyk. Někdy mu... Celý článek »

Chtějí dítě, ale bez partnera

Na matky, které chtějí vychovávat své dítě samy, se v dřívějších dobách hledělo „skrz prsty“. Dnes naopak přibývá žen, které chtějí dítě bez partnera. Proč tomu tak je? A co to pro jejich děti bude znamenat?  Celý článek »

Žárlivost mezi sourozenci

Když máte doma batole a čerstvě narozené miminko, čeká vás docela náročné období. Skloubit péči o děti v tomto různém věku je docela fuška. Ale nezoufejte. Poradíme vám, jak na to, aby se mezi dětmi nevyvinula žárlivost větší „než je zdrávo“ a s... Celý článek »

Když na rodičovskou, tak na chalupu!

Ačkoli všichni zasvěcení dávno vědí, že péče o dítě a dovolená nemají moc společného, přesto můžeme najít způsoby, jak se pokusit vykřesat z toho nekonečného kolotoče alespoň zdání dovolenkové atmosféry. Nesmíme však zapomínat, že každá mince má... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené