Testy autosedaček

Vybíráte autosedačku? Pak byste se měli dívat ne po ceně, ale po jejich bezpečnosti. Odborné testy prestižního německého autoklubu ADAC prověřují velké množství značek autosedaček a nabízejí komplexní přehled jejich bezpečnosti v porovnání s jejich cenou. Protože ii zde platí, že cena zdaleka není zárukou kvality a bezpečí.

Podívejte se na testy autosedaček ADAC:

Test autosedaček 0-13 kg podle ADAC

Test autosedaček 0-18 kg podle ADAC

Test autosedaček 9-18 kg podle ADAC

Test autosedaček 9-36 kg podle ADAC

Test autosedaček 15-36 kg podle ADAC

Testy autosedaček 2016: Jeden vítěz, dva modely propadly

Každoroční celoevropský test dětských autosedaček přinesl dobré zprávy: z 26 testovaných bylo 17 výrobků hodnoceno jako „dobré“, jedna autosedačka dokonce jako „velmi dobrá“ a propadly pouze dva modely. Poprvé byly ve větší míře testovány autosedačky podle normy i-size s vyššími nároky na... Celý článek »

Test 2012: Pět nebezpečných autosedaček

Německý autoklub ADAC a časopis dTest zveřejnili výsledky letošního testu autosedaček. Z 33 testovaných sedaček získalo pět hodnocení „nedostatečné“. V testu propadly autosedačky Bedi (Easycarseat Inflatable), Kiddy Guardianfix Pro, Peg Perego... Celý článek »

Nový test autosedaček 2010: Kvalita roste!

Loňský evropský test hodnotil celkem 26 autosedaček pro všechny věkové skupiny a dobrou zprávou je, že v každé z nich existují minimálně dva výrobky ohodnocené známkou „dobrý“. Nejlepší výsledky zaznamenala kategorie pro nejmenší děti 0–13 kg, kde... Celý článek »

Další test autosedaček: Dobré i špatné

Dalších deset autosedaček otestovali přední evropské autokluby ADAC, TCS a OAMTC ve svém podzimním testu a celkem tak letos zkontrolovali 32 sedaček na evropském trhu. Rodiče tak získávají možnost vybrat si autosedačku na základě odborných a... Celý článek »

Výsledky testů autosedaček

Dětské sedačky byly testovány dynamicky na zkušebním suportu s nadstavbou karoserie Opel astra v souladu s evropským předpisem ECE-R 44.04. U každé sedačky se zjišťovalo zatížení těla vždy s nejmenší a největší schválenou dětskou figurínou. Celý článek »

Naposledy navštívené