Triple testy

„Nedávno volala moje velmi blízká kamarádka, se kterou jsem studovala, že jí také vyšel pozitivní triple test, přitom PAPP-A měla v pořádku a šíjové projasnění miminka jí asi nikdo neměřil.
foto: istock.com

Jsem přesvědčená, že to bude zase jedna ze zbytečně stresovaných žen, protože u ní byly nejasné měsíčky a ještě to bylo nabráno dost pozdě. Já jsem tedy triple test měla, ale byly to hrozné nervy právě proto, že vím, kolik vyjde falešně pozitivních výsledků,“ říká gynekoložka MUDr. Radka Gregorová.

„PAPP-A je placentární antigen. Jeho odběr se provádí v rozmezí od 10+0 do 11+3 a slouží k odhalení vyššího rizika vrozených vývojových vad v prvním trimestru. Pak by mělo následovat ultrazvukové změření šíjového projasnění (NT) zhruba ve 13. týdnu, které však podle mých informací gynekologové rutinně neprovádějí.“

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Aimone
Aimone

no to by mela platit pojistovna...ale je mozne ze tech 1200 je na lepsi peci v tehotenstvi:)...vsechny zakladni vysetreni v tehotenstvi plati pojistovna:)jinak co se tyka tripple testu tak mi taky vysel pozitivni ale nejak se tim netrapim pac sem se divala na statistiky a to jak vychzeji casteji falesne pozitivne je fakt maras a kolik malych zdravych deti rocne je potraceno ve tresu matky ze se boji ze bude mit postizene dite je hrozne...maminky nebojte se..

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojda,
mám za sebou testy v 10.T a jsou naštěstí v pořádku, NT-screening me teprve čeká v příštím týdnu. Ale řekněte mi někdo, celkem si za to lékař naúčtuje 1200,- kč. ne každá nastávající maminka si toto může dovolit. Sama jsme váhala ale nakonec peníze jsme se rozhodli investovat. Máte to všechny takto nebo je i lékař který provádí toto z peněz z pojištění? Mě toto zarazilo! |Jaké máte zkušenosti vy?

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené