U které zdravotní pojišťovny bude pojištěná naše dcera?

VÁŠ DOTAZ Moje žena se před koncem těhotenství (tj. v září) rozhodla změnit zdravotní pojišťovnu. Dcera se však narodila ještě před termínem přestupu ke Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ČR (tj. v listopadu). U které zdravotní pojišťovny tedy bude naše dcera pojištěná?
foto: Profimedia

Odpovídá Mgr. Hana Kadečková,
tisková mluvčí ZP 211:

Často se maminky chybně domnívají, že pakliže ony změní svoji zdravotní pojišťovnu, tak je jejich děti automaticky následují. Ale není tomu tak.

V případě, že se nastávající maminka rozhodne změnit svoji zdravotní pojišťovnu a podá v zákonné lhůtě přihlášku a miminko se jí narodí ještě před uvedeným přestupním termínem, musí miminko přihlásit ke své dosavadní zdravotní pojišťovně a nejlépe současně podat přihlášku dítěte k nově zvolené zdravotní pojišťovně. Oba pak budou od prvního možného přestupního termínu pojištěnci stejné zdravotní pojišťovny (v tomto konkrétním dotazu tedy oba pojištěnci Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR).

Dnes již máte možnost se přihlásit jednoduše přes stránky http://www.zpmvcr.cz/pojistenci/jak-se-stat-pojistencem/online-prihlaska/

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené