Umělé oplodnění

Umělé oplodnění neboli IVF je pro neplodné páry cesta k miminku. Kolik vás bude stát umělé oplodnění, jak zjistit kvalitu embryí, jak zjistit kvalitu spermií. Darování vajíček a další informace.

 

PDG: naděje pro rodiče s dědičnou nemocí

Pavlína touží už léta po miminku. Nemá problém s otěhotněním jako řada jiných. Naopak. Otěhotněla bez problémů už dvakrát. Pokaždé ale potratila. V jejím těle dřímá silný protihráč: Pavlína má skrytou poruchu genetické výbavy. Její přirozené šance... Celý článek »

Zázrak ze zkumavky

Nechtěně bezdětných dvojic přibývá. V České republice je dnes neplodný každý sedmý pár. Neplodnost je v současnosti definovaná jako nemoc. Naštěstí existují možnosti léčby. Příčin zvyšující se neplodnosti je mnoho. Nezdravý životní styl, kouření,... Celý článek »

Kolik stojí umělé oplodnění?

Dobrý den, prý se nějak nově měnily podmínky pro úhradu umělého oplodnění pojišťovnami? Můžete mi říct, za jakých podmínek, případně kolik se musí doplácet a kolik pokusů vlastně pojišťovna zaplatí? Děkuji Dorotka Celý článek »

Chtějí dítě, ale bez partnera

Na matky, které chtějí vychovávat své dítě samy, se v dřívějších dobách hledělo „skrz prsty“. Dnes naopak přibývá žen, které chtějí dítě bez partnera. Proč tomu tak je? A co to pro jejich děti bude znamenat?  Celý článek »

Přenos embrya do dělohy

Počet transferovaných embryí záleží na jejich kvalitě, ale i na věku ženy, počtu předchozích pokusů a dalších faktorech. V praxi se nejčastěji transferují 2 nebo 3 embrya, v případě špatné kvality embryí i 4 embrya. Celý článek »

Zmražená vajíčka

Co se děje s vajíčky, která jsou navíc? Velmi kvalitní nadbytečná embrya mohou být zmražena (kryoprezervace) a připravena tak k případnému použití v budoucnosti. Celý článek »

Když spermie potřebují pomoc

Pomoc spermiím, aneb intracytoplazmatická injekce spermiím ICSI. Tímto učeným názvem se rozumí injekční vpravení jedné spermie do vajíčka. Děje se tak v případě, když se zjistí, že je odebrané sperma nekvalitní, například proto, že je v něm... Celý článek »

Nitroděložní oplodnění

Nitroděložní oplodnění aneb intrauterinní inseminace - IUI .Tato metoda je považována za nejméně náročnou. Jde o zavedení spermií dovnitř dělohy. K oplodnění mohou být použity spermie partnera nebo dárce. Samotný zákrok se provádí ambulantně a... Celý článek »

Oplodnění ve zkumavce čili IVF

In vitro fertilizace (IVF) neboli oplodnění ve zkumavce již dávno není horkou novinkou. První takové dítě se u nás narodilo 4. listopadu 1982 na I. ženské klinice ve Fakultní nemocnici KÚNZ v Brně (čtyři roky po světové premiéře). Mimotělní... Celý článek »

Dárcovství spermií

Používání spermií dárce se díky současnému rozvoji metod asistované reprodukce využívá výrazně méně než v minulosti. Přikračuje se k němu pouze tehdy, když pro standardní metody nejsou k dispozici vlastní spermie nebo pokud je muž nositelem... Celý článek »

Dárcovství spermatu

Pokud vyšetření muže prokáže, že jeho spermie nejsou schopny oplodnit vajíčko, obvykle přichází na řadu sperma od dárce. Tento zákrok je nazýván zkratkou AID (Arteficial Insemination from Donor = Umělé oplodnění od dárce). Páry k tomuto kroku... Celý článek »

Cena umělého oplodnění

Přestože je léčba mimotělním oplodněním v České republice poměrně finančně náročnou záležitostí, všechny tuzemské zdravotní pojišťovny tento zákrok hradí v jeho základní podobě v plné výši. Poplatky u lékaře, které se u nás od nového roku zavádějí... Celý článek »

Dárcovství vajíček

S dárcovstvím vajíček je to obdobné jako v případě mužských pohlavních buněk. Jen s jedním rozdílem – zatímco spermií se v mužských genitáliích tvoří stovky miliónů denně, vajíčko můžeme získat jen jedno za měsíc. Spermie je možné získat... Celý článek »

Kouření může zdražit umělé oplodnění

Kouření způsobuje neplodnost, kouření může narušit vývoj plodu. Tyto výstražné etikety dobře známe z obalů cigaret. Kouření je stále víc vytěsňováno z veřejných prostor. S protikuřáckým bojem se však můžete v budoucnu setkat i během umělého... Celý článek »

Vše o mělém oplodnění

Umožňuje-li to situace a zdravotní stav partnerů, postupuje se vždy od nejšetrnějších a nejméně nákladných metod k náročnějším způsobům asistované reprodukce. Výjimku tvoří ženy, které mají prokazatelně neprůchodné vejcovody nebo jim byly odejmuty... Celý článek »

Naposledy navštívené