Věděli jste, že si můžete pronajmout novorozeneckou postýlku na doma?

Unikátní postýlku MiMi, kterou používají profesionálové v péči o novorozence v porodnicích, můžete mít nyní i na doma. V červnu zahájila provoz první půjčovna speciálních novorozeneckých postýlek v ČR. Postýlka, kterou nabízí, je šitá na míru právě narozeným dětem. Mezi největší výhody patří bezpečnost miminka a mobilita postýlky – lze s ní zajet kamkoliv po bytě, takže má maminka svého drobečka stále na očích.
foto: archiv MIMI postýlka

Odborníci považují tuto novorozeneckou postýlku za nejbezpečnější a nejpraktičtější variantu, jak mít miminko 24 hodin doma v bezpečí. „Je pojízdná, lehká a snadno se omývá. Maminky se s ní setkávají na novorozeneckém oddělení a lze si ji pak zapůjčit při odchodu z porodnice,“ uvedla Andrea Horáková, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Karlovy Vary. Postýlka MiMi je doporučena pro péči o novorozence od narození do tří měsíců věku. Nedonošená miminka nebo dvojčata s menší porodní váhou mohou být v postýlce déle.

Hlavní předností je bezpečí miminka, ale rovněž i méně námahy pro matku v náročném období šestinedělí. Postýlka je stabilní, nehrozí pád nebo jiný úraz novorozence. Náklon postýlky pomáhá jako prevence při ublinkávání nebo při zhoršené průchodnosti dýchacích cest při nemoci. Postýlka je také plně kompatibilní s monitorem dechu. Navíc je mobilní a její kolečka umí překonat i mírné překážky. S MiMi si pohodlně zajedete tam, kam právě potřebujete – do obýváku, kuchyně, ložnice, koupelny nebo třeba na terasu. Jízda s postýlkou je snadná, kolečka překonají i malé překážky. Volitelná a jednoduše nastavitelná výška postýlky se přizpůsobí postavě maminky, takže se nemusí nezdravě ohýbat a ničit si záda. Jak se žije s miminkem a postýlkou, aktuálně popisuje novopečená maminka Radka na blogu, další informace najdete také na facebooku.

„Ačkoliv je trend porodnosti klesající, věříme, že půjčovna současné maminky osloví,“ prozradila Romana Loumová z Půjčovny první postýlky MiMi. „Roste totiž počet aktivních mladých maminek, které začnou pracovat z domova už záhy po porodu. Nejen pro tyto ženy jsou speciální mobilní postýlky skvělým řešením,“ dodala.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené