Velké věci pro malé lidi v jeslích a školce Bambíno

V Praze na Ořechovce vyrostl opravdový svět dětí. Místo, kde podpora individuality a kreativity není jen prázdným slovem. Vítejte v nové školce a jeslích Bambíno. Mgr. Lucie Pivoňková nám dala nahlédnout pod pokličku a prozradila, z jakých ingrediencí se velké věci pro malé lidi vaří.

V Praze je dnes již poměrně dost soukromých zařízení pro předškolní děti. V čem se od nich Bambíno liší?

Rozhodli jsme se vytvořit opravdový dětský svět. To se odrazilo nejen v mimořádně architektonicky pojatém interiéru, ale i v jedinečně hravém vzdělávacím programu, který jsme pro děti připravili. Naším krédem je dělat velké věci pro malé lidi. Proto v prostorách centra kromě jiného čeká na děti například terasa s obřími truhlíky, kde děti pěstují nejrůznější rostliny, ovoce a zeleninu nebo opravdová funkční kuchyňka, kde si mohou vyzkoušet třeba přípravu svačiny. Na zahradě zase chováme dva kozlíky, které děti rády krmí.

Je něco mimořádného i ve Vašem přístupu k dětem?

Přeji si, aby děti byly dospělými obecně více vnímány jako partneři. Proto se také děti spolupodílejí na tvorbě pravidel, kterými se následně v Bambínu všichni řídíme. Klademe důraz na to, aby byly děti soběstačné, sebevědomé a dokázaly formulovat vlastní názor. Současně v nich pěstujeme úctu k ostatním lidem.

Přibližte nám koncept vzdělávacího programu, se kterým v Bambínu pracujete.

Učíme děti využívat potenciál, který mají, k vlastnímu rozvoji. Snažíme se je přirozenou a hravou formou naučit základy toho, co budou potřebovat celý život. Děti si mnoho věcí vyzkouší samy. Díky tomu nové podněty vnímají všemi smysly a více si z nich tak zapamatují. Naše metodika je rozdělena do jednotlivých oblastí, jako je jazyk, čísla, praktický život, zdraví a svět nebo přátelé. A samozřejmě nabízíme i výuku angličtiny. O děti pečují výhradně studovaní pedagogové a zdravotní sestry. Spolupracujeme s různými odborníky – psychology, logopedy nebo pediatry.

Poskytujeme širokou nabídku dalších služeb jako je hlídání dětí, poradenství, zájmové kroužky nebo provoz bio obchůdku. Podívejte se k nám na www.maternity-center.cz.

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené