Veřejné čtení pro děti

Mateřské centrum PUTTI se připojilo k celostátnímu projektu Celé Česko čte dětem® a pořádá první veřejné čtení, které se uskuteční dne 29. května 2008 v 16 hodin v Síni sv. Martina v Sázavě.

Celé Česko čte dětem je celostátní mediální kampaň na podporu emocionálního zdraví dětí. Jde o návrat ke krásnému rituálu předčítání a sdílení času rodiče a dítěte.
"Společné čtení je vítanou formou moudrého kontaktu s dítětem a vynikající výchovnou metodou. Hlasité předčítání v přátelské atmosféře je spolehlivý a účinný způsob, jak se může čtení stát pro dítě stejně přitažlivým, či dokonce přitažlivějším než televize a pčítačové hry," říká o projektu jeho ředitelka Eva Katrušáková.

"Tento den přivítáme zajímavé hosty - herce Jaroslava Duška a jeho ženu Ivetu, zubaře a spisovatele Leoše Seda a televizní a rozhlasovou publicistku Lucii Vopálenskou. Po čtení máme pro děti připravené divadelní představení "Dva kamarádi", ve kterém se představí Iveta Dušková a Petra Bílková z divadla Cylindr. Pořadem bude provázet moderátorka Ester Janečková," prozradila předsedkyně MC PUTTI Veronika Vieweghová.

Mateřské centrum PUTTI zároveň vyhlásí první ročník soutěže o nejpilnější rodinu ve čtení. Při registraci do soutěže dostanou děti balíček, ve kterém najdou samolepky, pastelky, záložky do knížek a rodiče notýsky a malý dáreček. Děti za každé dvacetiminutové hlasité předčítání nalepí rodičům do notýsku jednu samolepku.
V prosinci se uskuteční závěrečné čtení a vyhodnocení soutěže.
Záštitu nad projektem převzali MK ČR, Dětský fond OSN - UNICEF ČR, bývalý prezident ČR Václav Havel, primátor hl. města Prahy Pavel Bém a náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast školství Jaroslava Wenigerová. Za podporu děkujeme městu Sázava. Více informací na www.celeceskoctedetem.cz

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené