Víno si neodpustím ani v těhotenství

VÁŠ PŘÍBĚH Jsem poprvé těhotná, v 15. týdnu těhotenství. Vždy jsem měla ráda víno. Ať už k televizi, nebo k sýrům, prostě mi ten nápoj hrozně chutná.

Všichni mi říkali, že v těhotenství na něj nebudu mít chuť, ale já ji mám snad ještě větší. Ptala jsem se svého doktora, jestli můžu pít alkohol a on řekl, že občas mi sklenička vína neuškodí. Takže si občas dám, no někdy to vyjde obden, tak dvě deci.

Všichni se na mě zlobí

Manžel i mé okolí se na mě zlobí, že tolik pít nemám, i když jim oponuju, že mi to doktor dovolil. Manžel tvrdí, že mi to řekl jen proto, že jsem si u něj zaplatila nadstandard a on teď chce, abych byla prostě jen spokojená, a odkývne mi všechno.

Víno snad nevadí

Nechci miminku ublížit, ale jsem z Moravy a podle mě je víno v menším množství zdravé. Kamarádka mě straší, že budu mít postižené dítě, ale já si myslím, že to platí, jen pokud pijete do třetího měsíce. Pak už se přece dítě tak nevyvíjí, hlavně roste.

Karolína

Komentáře k článku
Počet komentářů: 7
Obrázek uživatele Máci
Máci

Já do třetího týdne pila, jelikož jsem to nevěděla. Po těhotenským testu, jsem ihned přestala, pan gynekolog mě ujistil, že se nic neděje, že nejsem první ani poslední co požívala nevědomky alkohol na začátku. A i sám mi dovolil, že si mohu dát klidně skleničku vína nebo piva. Je fakt, že si dám max. jednou za týden malé pivo, spíš, když sním jídlo, které je těžké. 2dc vína jsem si dala jednou. Bylo mi po něm zle. Takže zůstanu u toho malého piva jednou týdně. Častější konzumaci bych si nedovolila :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Lepší dát si sem tam sklenku dobrého vína a být v pohodě, než pořád jen přemýšlet nad tím, co mohu a nemohu a být nervózní a přenášet nerovzitu na mimčo. Na zdraví!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravim, taky jsem si v tehotenstvi dala sem tam sklenicku vina. mam dve krasne zdrave deti. Jedna vec je se opijet tvrdym do bezvedomi nebo si pichat drogy, ale za dvojku vina bych tehotnou fakt nepranyrovala...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ja myslim,ze pokud nekdo nevydrzi bez toho chlastu ani v tehotenstvi,tak by se mel nad sebou zamyslet.Souhlasim s Naninou,tehulky s cukrovkou jsou na tom mnohem hur a musi si mnohem vic odrikat.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Myslím, že vliv malého množství alkoholu na vývoj miminka nebyl prokázaný - to znamená neví se jestli to má špatný vliv nebo ne. Takže můžeš risknout jestli to vliv mít bude, ale když jo, nebudeš si to pak vyčítat? Zkus raději své chutě nějak ošálit třebas vineou :) Myslím, že holky, co mají třebas těhotenskou cukrovku a musej dodržovat přísnou dietu sou na tom určo hůř...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já jsem taky v 15. týdnu a taky si dám sklenku vína.někdy obden a někdy až za týden.Pokud se to nepřehání,tak na tom nevidím nic špatného.Doktorka mi to taky dovolila.Taky se v rodině objevila sem tam jízlivá poznámka o inteligenci dítěte až se narodí,ale to mě nechává klidnou.Jelikož osoba která mi to řekla je zapřísáhlý abstinent a nekuřák a navíc mi všechny krevní testy na závažné poruchy dítěte vyšly v pořádku:-)A navíc dát si večer sklenku vína s něčím dobrým na zub,koukat na hezký film a při tom se lísat k parterovi je pocit k nezaplacení!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Osobně jsem zastáncem abstinence v těhotenství. I o mně se všeobecně ví, že miluji víno, přesto považuji těchto devět měsíců za natolik zásadních, že mě ani nenapadlo myslet víc na svoje chutě než na zdraví svého mimča. Ať se každá maminka popere se svým svědomím jak umí :-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené