Vyberte tu správnou postýlku pro váš novorozený poklad

Spánek je jednou z nejdůležitějších činností, které se právě narozené miminko věnuje. Denně naspí až 20 hodin! Nepodceňujte proto výběr postýlky a jejího vybavení. Je to místo, kde Váš malý drobeček bude trávit v prvních týdnech života většinu času.
foto: archiv MIMI postýlka

Nejvíce využívaným typem jsou dřevěné klasické postýlky s příčkami. V této postýlce dítě může spinkat až do školkových let, ale pro právě narozené miminko je to ohromně veliký prostor. Maminky pak z důvodu bezpečnosti a také větší útulnosti vybavují postýlku látkovými „mantinely“, případně polohovacími válečky. Některé maminky ale dávají obzvlášť v prvních měsících přednost košíku, který svojí velikostí lépe odpovídá miminku. Další a podle odborníků ideální variantou, kterou mají současní rodiče k dispozici, je pronájem unikátní první postýlky MiMi (www.prvnipostylka.cz). Stejnou používají i profesionálové v péči o novorozence v porodnicích.

„Speciální kojenecká postýlka, s níž se maminky setkávají na novorozeneckém oddělení, je nejbezpečnější a nejpraktičtější variantou, jak mít miminko 24 hodin doma v bezpečí, postýlku si nyní lze zapůjčit při odchodu z porodnice. Je pojízdná, lehká a snadno se omývá,“ upozorňuje Andrea Horáková, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Karlovy Vary.

Hlavní výhodou je bezpečí pro miminko, ale i méně námahy pro maminku. Je šitá na míru novorozencům, miminko se v ní cítí bezpečněji a je klidnější. První postýlka MiMi je zcela mobilní, můžete s ní zajet prakticky kamkoliv – do kuchyně, do koupelny, do obýváku a samozřejmě do ložnice. Miminko leží v průhledné „vaničce“, takže máte miminko nejen stále u sebe, ale i na očích. Sklon vaničky je různý, nastavení sklonu pomáhá při odříhávání a ublinkávání. Volitelná a jednoduše nastavitelná výška postýlky se přizpůsobí postavě maminky, takže se nemusí nezdravě ohýbat a ničit si záda. Do postýlky můžete vložit monitor dechu pro ještě bezpečnější spánek novorozenců i ten váš.

Když miminko vyroste, první postýlku MiMi lze jednoduše vrátit. Doporučená délka pobytu v postýlce je od narození do tří měsíců věku, nedonošená miminka nebo dvojčata s nižší porodní váhou v ní mohou spinkat i déle. Zapůjčení první postýlky MiMi si můžete objednat on-line na www.prvnipostylka.cz nebo telefonu 606 666 796.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Koci
Koci

Zdravím, postýlku MiMi jsem používala půl roku, protože dcera byla narozena o dva měsíce dříve a dlouho se do ní v pohodě vešla. Bylo fajn jí mít stále na očích a myslím, že ona byla zase ráda, že má na očích stále mě:-) Opravdu mohu jen doporučit.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Hezký den,
používala jsem postýlku MIMI přes dva měsíce a měla více využití než jen první místo, kde náš chlapeček spinkal. Postýlka byla s mimčem stále se mnou - při vaření, žehlení, ranní hygieně. Mimčo jsem měla pod kontrolou díky průhledné vaničce a výškově nastavitelné poloze a zároveň na mě mímo vidělo i mě mohlo slyšet. Lůžko fungovalo i jako ošetřovací lehátko i uspávací kolébka či domácí kočárek:)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené