Vydejte se na hruškovou výpravu

POZVÁNKA do míst, kde je DÍTĚ VÍTÁNO Vydejte se spolu se svými dětmi na „hruškovou výpravu“. Natrhat si společně bio hrušky, bio jablka nebo bio švestky můžete v malé vesničce Valeč na Karlovarsku. Na biostatku Vojtěcha Veselého tak lze podzimní dny doslova ochutnat.

Přijměte pozvání na příjemný výlet i do naší rychle rostoucí databáze míst, kde je dobře vám i vašim dětem a kterou nám, milí čtenáři, pomáháte vytvářet.

V hledání míst, kde je dítě vítáno, s námi spolupracuje i rádio! Přidejte se taky!

Z jablek a hrušek, které nestačíte sklidit, se během zimních měsíců stane pravá domácí pálenka. A švestky? Část se jich prodá, zbytek usuší v peci nebo se promění ve sladká povidla nebo sklenice plných kompotů a exotického čatní.

Tekuté zlato

Na farmě také zakoupíte bio jehněčí maso a další produkty dle sezónní nabídky (např. domácí bio rajčatový protlak). Letos tu také poprvé vytáčeli med a jsou na svoje „tekuté zlato“ náležitě hrdí.

Biostatek také několikrát do roka slouží jako středisko environmentálního vzdělávání dětí, v letních měsících se pak stává dějištěm ekologicky zaměřeného letního tábora. Ten se dětem snaží vštípit pocit odpovědnosti za ochranu životního prostředí. Jak?

Vlna, sýry, chléb

Děti pomáhají s péčí o hospodářská zvířata (např. krmení, stříhání vlny ovcí), i o rostliny.

Učí se zpracovávat čerstvé mléko, vyrábějí z něj tvaroh a sýry, dokonce se učí péci chléb či připravovat kompoty. Nechybí samozřejmě spousta her v přírodě, svezou se i na koních.

O aktuálním dění a úrodě na biostatku se více dozvíte na www.biostatek.cz. Pokud máte recepty, jak nejlépe zpracovat nadílku bio jablek, hrušek, švestek či jiných bio potravin, přihlaste se s nimi na www.jimebio.cz do soutěže o nejchutnější bio recept. Nejzajímavější z nich budou oceněny hodnotnými cenami.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené