Výklad snu č. 3

Zdává se mi o tom, že se mi narodilo dítě. Nedávno se mi však zdálo, že jsem miminko vezla po kamenité cestě v kočárku po hrázi řeky. Bylo chladno, mělo jen bílou košilku a já ho nemohla ničím přikrýt. Byl to takový chmurný sen, a vím, že jsem se o dítě hrozně bála. Chtěla jsem s kočárkem jet co nejrychleji, ale nemohla jsem ho přes kameny utlačit.

Výklad snu:

Snící matka dvou dospívajících dětí měla sen, že se jí narodilo dítě. Myslela si, že tento sen vyjadřuje její touhu po dítěti, které si ale už nemůže z různých důvodů dovolit. Když jsme pracovali s tím, co to může být, asociativní metodou jsme došli k závěru, že nové, co se v jejím životě tento rok „narodilo“ je uvědomění si, že její děti se vzdalují, potřebují větší svobodu a že její vztah s manželem prochází vleklou krizí.

Ve snu tlačila kočárek s dítětem směrem od domu ven z vesnice, po hrázi řeky. Bylo chladno, dítě mělo jenom bílou košilku a nemohla ho ničím přikrýt. V průběhu manželského ochlazení, ke kterému došlo, to vypadalo dost podobně. Byl to chmurný sen a ona se o dítě hrozně bála.

I když snící nevěděla v té chvíli, že sen je na symbolické úrovni, ukazuje její situaci. Odhodlala se o tom mluvit s manželem a vyříkat si, co ji tíží. Oba pochopili, že se vzájemně potřebují a že ona to bez něj nezvládne. Ze strany manžela se jí dostalo ujištění, že ji také potřebuje. Při práci se snem zjistila, že k překonání chmurné nálady snů a strachu, že by mohla přijít o to dítě, jí napadlo, že se musí pokusit o větší sblížení s manželem a zároveń dát větší svobodu dětem, na kterých je příliš citově závislá. Zároveň by si měla najít si koníčka, kterým by vyplnila svůj volný čas.

V závěru snu, kde chtěla s kočárkem jet co nejrychleji – ale nemohla ho přes kameny utlačit – si uvědomila, že kameny jsou její vztahy k lidem. Přikrývka, která schází v kočárku, je symbol pro naše laskavé zacházení. Kameny pro snící znamenají odtažitost v běžném kontaktu s lidmi. Touha po blízkých vztazích je důležitá.

Tématem tohoto snu je upozornit snící, že jejím nově narozeným dítětem je vztah k manželovi, o který bude muset pečovat.

Mgr. Eva Hrončeková

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené