Vyrobte mamince i babičce krásné srdíčko

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Zapomněli jste na MDŽ? Nevadí! Pomůžeme vám zachránit si reputaci v hodině dvanácté. Přinášíme vám návod na výrobu malého přáníčka, které bude mít tvar srdíčka, jež potěší každou ženu i maminku vlastně kdykoliv, ne jen v tento den.
foto: archiv Hany Rašínové

Osmého března se dříve slavil Mezinárodní den žen (MDŽ). Mnozí měli tento svátek rádi a zařadili ho mezi dny, které oslavovali. Pak se na čas na tento svátek pozapomnělo a místo toho vstoupil do centra pozornosti Den matek v květnu. Ale někteří dodnes rádi přinesou kytičku či přáníčko k MDŽ především jako formu poděkování své ženě, mamince, babičce... za jejich lásku, přátelství, pomoc či péči.

Budete potřebovat:

  • barevné kartony
  • pravítko
  • tužku, kružítko
  • nůžky
  • lepidlo

Postup práce:

1. Srdíčko vystřihneme z barevného papíru a ozdobíme například puntíky, barevnými proužky, jednoduchými vzory nakreslenými fixem nebo ho vypleteme různobarevnými proužky papíru. Krásná, ale pracná jsou prostřihávaná srdce. Pěkná, zajímavá a jednoduchá srdíčka také vytvoříme vzájemným propletením nastříhaných pásů dvou různobarevných polovin srdce.

2. Z barevného kartonu vystřihneme 2 stejné části, které nastříháme podle obrázku na pásky. Ty pak položíme proti sobě a pásky vzájemně propleteme. Vyžaduje to jen trochu pečlivosti a trpělivosti, srdíčko je však velmi jednoduché a hezké. Konce pásků pak k sobě slepíme, aby srdíčko drželo pohromadě.

3. Můžete vyzkoušet kombinaci dvou barev, kombinaci lesklého a matného kartonu od jedné i více barev či propletení jednobarevné části srdíčka s druhou částí kartonu potištěného vzorem – např. květinami, abstraktními vzory, barevnými pásky či kostičkami apod. Každé srdíčko může být jednoduchou kombinací úplně jiné.

4. Na hotové srdce, do jeho horní nezaplétané části můžeme napsat i krátké přání nebo jen jméno toho, komu bude patřit. Takové barevné srdíčko udělá určitě ohromnou radost mamince, babičce, tetě nebo kamarádce, prostě někomu, koho máme moc rádi a myslíme na něj.

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené