Vyrobte si hravá pouzdra na velikonoční pomlázku

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Pokud už vás nebaví ukládat pomlázku pro malé koledníky do celofánových pytlíků s velikonočním motivem, vyrobte si originální pouzdra ve tvaru kraslic technikou decoupage. Že to zvládnou i naprostí začátečníci, jsme se přesvědčili na vlastní kůži.
foto: Adéla Stolaříková

Budete potřebovat:

  • průhledné plastové obaly ve tvaru kraslic – my jsme je sehnali v klasickém papírnictví
  • ubrousky s jarními případně velikonočními nebo dětskými motivy
  • lepidlo na decoupage
  • nůžky
  • široký štětec
  • akrylovou barvu v odstínu slonová kost
  • řezák
  • barevnou stuhu na převázání vajíčka (nemusí být)

Postup práce:

Rozhodněte se, ze které strany budete vajíčko dekorovat. My jsme se nakonec rozhodli pro těžší variantu, tedy dekorování vajíčka z vnitřní strany, protože dětem schováváme pomlázku na zahradě do trávy, tak jsme nechtěli, aby se nám dekor rozmočil.

Sloupněte z ubrousku nejtenčí vrstvu s motivem a vystřihněte nůžkami požadující tvar. Budete-li dekorovat vajíčko z vnitřní strany stejně jako my, umístěte lícovou stranu ubrousku na vnitřní stěnu vajíčka a lepidlem potírejte jeho rub. Lepidlo roztírejte od středu směrem do strany, pracujte rychle a lehce, aby se vám ubrousek nepotrhal.

 

Pokud se vám stane, že motiv přeci jen nepokryje celou plochu, jednoduše ho nastavte, ve výsledku bude nastavení motivu neznatelné.

 

Lepidlo na decoupage schne obvykle kolem 30 min. My jsme čas využili na zpracování druhého vajíčka s odlišným dekorem. Můžete pokrýt celou plochu vajíčka ubrouskem nebo vystřihnout jen část dekoru a zbylou plochu obarvit bílou akrylovou barvou.

 

Jakmile je lepidlo dobře zaschlé, natřeme vnitřní stranu plastové skořápky akrylovou barvou, abychom zvýraznili vzor ubrousku – po vsáknutí lepidla dekor na průhledném plastu zanikal.

 

Po zaschnutí barvy opatrně řezákem odřízněte přečnívající zbytky ubrousku a máte hotovo.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené