Vyrobte si malované kameny

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Moje maminka má ráda motýly, broučky a květiny, tak jí vyrábím krásné malované kamínky. Je to strašně jednoduché: kamínky najdu na procházce a pak je pomaluju. Maminka je nadšená.
foto: Hana Rašínová

Budeme potřebovat:

  • vhodné placaté oblázky
  • lékařský benzin
  • vatu
  • bílou základovou barvu
  • akrylové barvy
  • tenký štětec

Postup práce:

Kamenů či kamínků všech možných tvarů a velikostí najdete na každém kroku spoustu. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe. Podíváme-li se na hladký oblázek, možná si hned představíme, že se v jeho tvaru skrývá tělo zvláštního brouka, motýla nebo květ kytičky, které ještě nikdo před námi neobjevil. A tak čeká na nás, až ho z kamínku „vyčarujeme" pomocí štětce a barev.

Vybereme si vhodné placaté kamínky, které se budou hodit k pomalování. Kamínek dobře omyjeme v saponátu, aby se dokonale odmastila plocha, na kterou budeme malovat. Pak ho opláchneme teplou vodou a osušíme.

Obrázek si můžeme předkreslit obyčejnou tužkou a plochu vybarvíme bílou základovou barvou. Když barva dokonale zaschne, můžeme začít malovat barvami. Použijeme tenký štětec, kterým se dobře malují slabé obrysové linky, na vybarvení ploch můžeme použít silnější štěteček. Obrázky namalujeme podle vlastní fantazie. Malbu přizpůsobíme svým malířským schopnostem a malování si tak užijí všechny věkové kategorie od malých dětí až po maminky a babičky.

Když je obrázek hotový, necháme barvy dokonale zaschnout. Hotovou malbu můžeme pak ještě přetřít bezbarvým lakem, který ji ochrání před otěrem a odřením. Kameny pak můžeme použít jako dekoraci, jako těžítko na psacím stole nebo si s nimi můžeme jen hrát.


Připravíme si kamínky, barvy a štětce na malování.


Obrázek si podmalujeme bílou základovou barvou.


Pak začneme malovat barvami.


Barvy vybíráme podle vlastní fantazie.


Kameny použijeme jako dekoraci nebo originální těžítka.


I ty nejmenší děti mohou malovat malé broučky a hada.


Velmi hezké jsou i fantastické rybky...


... ze kterých vytvoříme zátiší jako vzpomínku na prázdniny u moře.


Kameny s motýly jsou už pro starší děti či maminky, inspirovat se můžete atlasem motýlů.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Hezký den, moc děkuji za tip. Těch není nikdy dost. Ráda s dětmi tvořím. Všude na internetu je dost inspirace: https://www.google.cz/search?q=tvo%C5%99en%C3%AD+s+d%C4%9Btmi+%C4%8Dl%C3%A1nek&rlz=1C1AVNA_enCZ611CZ611&espv=2&biw=1366&bih=705&tbs=qdr:y&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CDEQsARqFQoTCOWDuYuhpsgCFSrxcgodscwLcQ. Každopádně jsem nyní uvažovala, co dcerce k 8. narozeninám. Napadla mě tato hra: http://www.mojedino.cz/hry/muffin.html. Co myslíte? Třeba bych ji mohla zasvětit i do pečení, když tam jsou ty recepty. 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené