Vyrobte si vystřihovánky Médi Pídi!

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Zuzka si tentokrát připravila něco, nad čím maminky i babičky zavzpomínají na dětství a v čem děti spatří něco, co se naprosto vymyká moderním technologiím a době, ve které žijeme. Vzpomínáte si na papírové panenky?
foto: ZuTicha

Já jsem jich měla plný kufr – tedy papírový kufřík. Bydlelo jich tam asi dvanáct a mě i moji sestru provázely všude. Hrávaly jsme si s nimi pod stolem, kde jsme jim stavěly domečky, ale braly jsme je s sebou i na písek, kde měly rovnou celé paláce a hrady. Obkreslovaly jsme původní oblečky a omalovávaly je novými barvami a vzory... hodiny a hodiny.

A tak vám tady představujeme nového kamaráda. Je také papírový a má celou garderobu, a přesto to není panenka – to aby nebyla nuda.

Přejeme krásný zbytek podzimu

Vaše Zuzka a Macka :-)

Méďa Píďa barevný

Méďa Píďa černobílý, kterého si můžete vybarvit dle své fantazie.z

Odkaz si otevřete, vytiskněte a můžete vystřihovat!


„Ahoj, já jsem méďa Píďa a chtěl bych být tvůj kamarád. Abychom si spolu mohli hrát, musíš mě nejdřív vybarvit a vystřihnout. A taky prosím nezapomeň na moje oblečení. Bez něj by mi to tolik neslušelo a také by mi mohla být zima. Jestli ze mě uděláš Píďu kluka nebo Píďu holku – to už záleží jenom a jenom na tobě. Nebo popros maminku, ať mě vytiskne víckrát – pak nás bude víc kamarádů a bude více legrace.

Až vymaluješ mě i moje šatičky, vezmi si nůžky a pečlivě vystřihuj. Dej si ale pozor, abys neustřihl(a) malé bílé obdélníčky na okrajích oblečků. Ty totiž slouží k tomu, abych si je mohl obléknout. Stačí mi oblečení přitisknout, obdélníčky zahnout dozadu a už je ze mě fešák. Kdyby ti to nebylo jasné, zeptej se svojí maminky a babičky – určitě měly také takové kamarády a kamarádky z papíru. Moc se těším na naše společná dobrodružství!“

Kliknutím na obrázek se vám otevře PDF ve formátu A4, které si můžete vytisknout.

 Kliknutím na obrázek se vám otevře PDF ve formátu A4, které si můžete vytisknout a  vybarvit.

 

Text a vystřihovánky nového kamaráda pro vás připravily:
Macka a ZuTicha, jejíž další krásné výrobky si můžete prohlédnout.

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené