Výživa

Výživa je nutnou součástí našich životů. Bez ní bychom nepřežili. Živiny se do našeho těla dostávají prostřednictvím stravy. Tu bychom mohli rozdělit na stravu rostlinného, nebo živočišného původu. Zvláštní skupinu by pak tvořily tzv. doplňky stravy.

Zvláštní kapitolou se stala zdravá výživa. Ta zahrnuje vyvážené množství živin, jako jsou bíloviny, sacharidy a tuky, dále pak vitamíny, stopové prvky a vlákninu. Součástí zdravé stravy je také dostatek zeleniny a ovoce, stejně jako dostatečné množství čisté vody.

Výživa nemusí být jen nutnost k přežití, může i léčit. Díky zdravému životnímu stylu můžeme předejít obezitě, srdečním chorobám, cukrovce, ale i rakovině.

Způsob stravování se může stát i životní filosofií. Například vegetariánská nebo veganská výživa se stala životním stylem tisíců lidí. Tito lidé nejenže odmítají některé živočišné produkty, ale celkově staví svůj život do jedné linky s přírodou. Někteří vegetariáni či vegani tak nekouří, nepijí alkohol, nepoužívají kosmetiku, která byla testovaná na zvířatech, a vyhýbají se oblečením, kvůli kterému bylo zvíře zabito.

Vstup do podrubriky Výživa

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené