Výživa

V tomto věku se rodiče často setkávají s problémy jako je nechutenství, odmítání určitých potravin či obezita. Řešení těchto problémů spočívá přímo v rodině. Společné jídlo by mělo fungovat jako rodinný rituál a samozřejmostí by mělo být dodržování zdravého životního stylu všemi členy rodiny. Více...

Balíme svačinky ekologicky a ekonomicky

Základem úspěšného dne je vhodná snídaně, ale už po druhé vyučovací hodině klesá dětem v krvi hladina cukru. Pokles cukru vyvolává nejen u školáka únavu, ztrátu soustředění, výkonu a rozhodně ani o pocit hladu nikdo nestojí. Proto připravujeme dětem svačinky, ale kromě obsahu nesmíme podcenit ani... Celý článek »

Zdraví na dětském talíři

„Jez, jinak neporosteš,“ hrozívaly dětem kdysi babičky, když se jejich vnoučata šťourala v jídle. A cpaly do nich lžičku za lžičkou. Dnešní matky jsou benevolentnější, přesto je při stravování dětí potřeba dodržovat jisté zásady.  Celý článek »

Zdravé svačinky pro školáky

I v příštím školním roce budou naše školáky lákat automaty plné slazených nápojů a čokoládových tyčinek, a tak je na nás rodičích připravit svým dětem takové svačinky, které jim budou chutnat a zároveň pro ně budou zdravé.  Celý článek »

Epidemie dětské obezity?

Evropou i Amerikou obchází strašidlo. Strašidlo dětské obezity. Dorazilo i k nám. Proto jistě neuškodí podívat se na zkušenosti, které mají s tímto problémem v zahraničí.  Celý článek »

Děti a kravské mléko? Ano, ale…

Zatímco část rodičů se snaží dávat dětem až do tří let věku pouze kojenecká nebo batolecí mléka, jiní už od prvních narozenin zařazují obyčejné kravské mléko. Jaký postup doporučují lékaři? S přibývajícím věkem dětí se navíc objevuje otázka,... Celý článek »

Potravinová alergie u dětí a život s ní

Alergie patří k nejrozšířenějším problémům, trpí jimi stále více lidí. Podívejme se podrobně na potravinové alergie u dětí, nejčastější alergeny, jejich projevy, ale i na intoleranci některých potravinových složek a způsob, jak s nimi žít. Celý článek »

Nechce jíst, jak na něj vyzrát?

Rozhodně dítě nekárejte za to, že všechno nesnědlo. Vy také nemáte pokaždé stejnou chuť k jídlu. Navíc ztráta chuti k jídlu může být jednou z prvních známek nemoci. Nesnědené jídlo odneste, ale nenahrazujte ho automaticky jinou pochutinou. Zdravé... Celý článek »

Jak udržet dosažené výsledky v hubnutí?

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Zhubnout je jedna věc, ale udržet si pracně vydobytou štíhlost je věc naprosto odlišná a ve své podstatě mnohem náročnější. Není to jen krátkodobé omezení, u něhož vidíme konec, a proto ho lépe snášíme, je to radikální... Celý článek »

Výživa

Výživa v předškolním věku má svá specifika, s kterými si jako rodiče musíme poradit. Častým problémem bývá odmítání určitých potravin nebo nechutenství. Někdy se jedná o pouhý rozmar, někdy o problém, který je třeba řešit. Některé děti odmítají... Celý článek »

Z poradny nutriční terapeutky (10)

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Proč děti jedí jeden den jen to a druhý zase jen něco jiného? Co je to GDA a k čemu je vlastně dobré? A jak má vypadat školní svačina? To vše se dozvíte v dnešním dílu poradny nutriční terapeutky Aleny Strosserové. Celý článek »

Správná výživa v léčbě obezity

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Jak má vlastně vypadat správný jídelníček dítěte? Nejen toho, co se snaží zhubnout, ale vůbec všech dětí? Co je důležité dodržovat a čeho je lepší se vyvarovat? Odpovědi jsou překvapivě jednoduché. Tak proč je tolik... Celý článek »
Zdravá výživa je častým problémem

Terezčin jídelníček (10): Ukázkové menu

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Nedělní Terezčin jídelníček může sloužit za vzor všem rodičům, ať už mají dítě s nadváhou, či ne. Vyvážený a pestrý výběr jídel se zeleninou, ovocem a mléčnými výrobky označila nutriční terapeutka Alena Strosserová jako... Celý článek »

Z poradny nutriční terapeutky (9)

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Jakým cukrem sladit dítěti – hroznovým, třtinovým nebo žádným? A po jakém jogurtu sáhnout? Je na vině obézního dítěte obezita rodičů nebo jejich přístup? To jsou jen některé z otázek, na něž dnes odpoví nutriční poradkyně... Celý článek »

Z poradny nutriční terapeutky (8)

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Je dítě příliš vybíravé a je ochotno sníst jen některé druhy potravin? Nebo nejí skoro vůbec? A co děti s potravinovou alergií nebo diabetem? Jaké mají možnosti? To se dozvíte v poradně nutriční terapeutky Aleny Strosserové. Celý článek »

Léčba obezity v dětském věku

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Léčba obezity je svízelný a dlouhodobý proces. Jejím základem je tzv. kognitivně behaviorální terapie, která představuje psychologický přístup v léčbě. Další součástí léčby je změna životního stylu dítěte, tj. úprava... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené