Zaujalo nás: Duplo pomáhá dětem zbavit se strachu z nemocničního prostředí

Lámete si hlavu nad tím, jak svým ratolestem vysvětlit, že návštěva lékaře může být sice trochu nepříjemná, ale že je nutná? Díky nové stavebnici LEGO DUPLO se děti hravou formou seznámí s nemocničním prostředím, což jim návštěvu reálného lékařského zařízení může usnadnit.

Pro jehličku s úsměvem?

Také ještě máte v živé paměti, jak jste si v dětství hráli na doktory, zavazovali plyšákům hlavy a nohy a s miminky chodili do poradny? Zážitek ze hry dítě zúročí ve chvíli, kdy se ho ve skutečné ordinaci snažíte přimět vypláznout jazyk a udělat „á“.

Prohlídka u lékaře bývá pro dítě stresovou záležitostí, proto se rodiče i lékaři snaží děti něčím potěšit – obrázky, drobnými odměnami či hrou. Právě hry pomáhají dětem pochopit velký svět a LEGO DUPLO je k tomu ideální pomůckou. Vynikajícím průvodcem na cestě za zdravím jim nyní může být i velká městská nemocnice od LEGO DUPLO. Děti se formou hry naučí, jak vypadá rentgen, jak se postarat o miminko, na co má pan doktor stetoskop nebo proč zlomenina patří do sádry.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Je pravda že od té doby, co dcerka dostala duplo nemocnici, tak se přestala vzpouzet když jdeme k paní doktorce a vždycky nás tam všechny vyškolí jak to vlastně všechno funguje :-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené