Zbývá mi poslední pokus!

VÁŠ PŘÍBĚH Milé těhulky a maminky, ani nevíte, jak moc vám závidím. Tak ráda bych se stala jednou z vás. Ale včera jsem si dělala několik těhotenských testů a zase nic.

Byla jsem na druhém pokusu o umělé oplodnění a zase to nevyšlo. Tentokrát jsem tomu už věřila skoro na sto procent! Dokonce jsem začala nakupovat těhotenské oblečení a knížky o miminku.

Nevíte některá, kam bych se mohla obrátit, aby to vyšlo? Jaké máte zkušenosti s klinikami reprodukční medicíny? Má vůbec smysl měnit lékaře? Co ještě můžu udělat, abych měla miminko? Je to pro mě nejdůležitější věc na světě.Pomozte mi prosím!

Každý týden přinášíme osudy našich čtenářek, které napsal sám život. Potřebujete se podělit o své zážitky, trápení, radosti? Napište nám svůj příběh, anonymně ho zveřejníme.

Chce se mi umřít

Nevím, co mám dělat, chce se mi umřít. Dítě bylo poslední roky největším smyslem mého i přítelova života. Vím, že nám zbývá ještě jeden pokus hrazený pojišťovnou (no, i když je hrazený, stejně nás zase vyjde na minimálně 10 000 korun), ale nějak už nevěřím, že by to mohlo vyjít.

Poprvé se embryo ujalo, ale v osmém týdnu mu přestalo bít srdce. Tentokrát ani nezačalo…. Mám vztek na doktory, vlastně ani nevím, na koho se mám zlobit. Kdo za to může, že někdo má dětí plný dům a my nemůžeme mít ani jedno?

Změnit doktory?

Kamarádka mi radí, ať jdu na jinou kliniku a nechám si znovu odebrat vajíčka, že prý bude větší šance. Doktoři tvrdí, že to bude stejné. Mám pocit, že je to jeden velký byznys a někdy mě i napadá, že mi to snad schválně dělají tak, aby ze mě vytáhli co nejvíc peněz.

Andrea

Komentáře k článku
Počet komentářů: 5
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Také jsem byla na 2 pokusech a zase nic.Poté jsem si vyžádala imunologické a genetické vyšetření a rovnou mi udělali vyšetření,kde Vám zavedou kameru do dělohy.A tam mi zjistili zánět dělohy.Do té doby jsem prý byla zdravá jako ryba. Na 3 pokus to vyšlo.V Pronatalu jsem moc spokojená nebyla,je to tam jak na běžícím pásu a dlouhé čekací lhůty.Přešla jsem do Gestu.Doktora bych neměnila,jen si vyžádala další vyšetření. Přeji mnoho štěstí. Monika

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Andero, moc nerozumím poslednímu pokusu. Už za sebou máte tři stimulace a odběry vajíček? Moje kamarádka byla na IVF 7 krát a vše na pojišťovnu. Už má roční dvojčátka. Ty tři pokusy by totiž měly být 3 stimulace s odběrem vajíček nikoliv tři transfery. Tzn. pokud máte v prvním odběru 20 embryí je všech 20 stále první pokus. Osobní zkušenost nemám, ale mám větší počet kamarádek, které na IVF byly a byly spokojené v Pronatalu. Držím palce. Jana

Obrázek uživatele Andy
Andy

Milá Andreo (i ostatní mamky čekatelky).Okamžitě si přestaňte zoufat, začněte milovat svoje tělo,všechna narozená miminka v okolí a svůj život, tím medicíně pomůžete ze všeho nejvíc. Buďte trpělivá, občas si posmutněte,ale ne moc. Věřte,že to přijde,jsem toho živým důkazem.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Nemyslím, že by to dělali schválně, jsou taky radši, když mají lepší procento úspěšnosti a pak se na ně obrací víc klientů a tím jim jde dlouhodobě víc peněz. Mám ve svém okolí několik párů, kteří až se rozhodli k adopci, tak potom těhotenství přišlo samo, aniž by se nějak snažili. Ale těžko se radí, přeju moc štěstíčka a určitě se to podaří.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, já tyhle pocity znám. Sice ještě o umělém oplodnění moc neuvažujeme, ale snažíme se o miminko už 15 měsíců a je to fakt dosti stresující. manžel už podstoupil vyšetření, já mám ještě dvě před sebou - odběr vzorku sliznice a průchodnost vejcovodů. Bojím se, ale uděláme pro to všechno... Třeba se zadaří i tak. Je to hrozné, ale musíme věřit. G**

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené