Známe nejhezčí české děti v soutěži o titul Baby roku 2012

Nejpůvabnější miminka a batolata soutěžila o titul Baby roku 2012. Do soutěže se zapojily tisíce dětí a o vítězi hlasovaly desetitisíce uživatelů internetu. Z deseti vítězů jednotlivých kategorií vybrala odborná porota malou vítězku, která svým zaujatým výrazem při pojídání třešinky porazila ostatní finalisty.

Titul „Baby roku“, který se v České republice uděloval potřetí, získala v letošním roce Sára a také další dva stupně vítězů patří tento rok holčičkám. Na stříbrné pozici se umístila Barborka a bronzovou medaili si odnáší Eliška. Stalo se tak na základě fotografií, které soutěžící vkládali od března do prosince do tematicky zaměřených fotogalerií na www.babyroku.cz.

Seznamte se, Sára

Sárinka z Ostrova u Lanškrouna je vánoční dítě, narodila se ráno 25. prosince a o právě uplynulých Vánocích oslavila třetí narozeniny. „Pokud budeme moci, určitě se zúčastníme i příštího ročníku,“ svěřila se nám její maminka Petra. „Fotek máme stohy, fotíme prakticky pořád, líbí se nám, že se můžeme po celý život vracet k okamžikům, které by jinak zůstaly zapomenuty. Proto také máme mnohem raději momentky než ateliérové snímky.“ Vítězná fotografie vznikla také náhodou na zahradě Sářiny babičky: „Šla si natrhat třešně a zrovna je při tom konzumovala. Vzala jsem fotoaparát a zmáčkla,“ vypráví Petra, která se účastní soutěže o Baby roku pravidelně. „Sárinka se fotí hrozně ráda, a když jsem jí řekla, že se pojedeme fotit do Prahy do ateliéru, měla ohromnou radost a hned to každému na potkání vypravovala,“ směje se. A co má Sárinka ještě ráda: „Tanec, zpěv a plavání – to úplně nejvíc, plave odmalička, umí se potápět, skákat i doplavat ke břehu. Vždycky se nemůže dočkat, až pojedeme do bazénu.“ Jestli z ní vyroste příští plavecká hvězda nebo krásná fotomodelka, ukáže čas. Nakročeno má k obojímu.

Zájem byl veliký

Jednotlivá měsíční kola se od sebe odlišovala zadáním, každé kolo byl vyhlášen jiný zajímavý motiv fotografií (například Dítě a technika, Dítě a živé zvíře, Dítě a jeho smích). Návštěvníci hodnotili svými hlasy vložené fotografie dětí. Z jednotlivých kol pak vzešlo deset superfinalistů, ze kterých vybrala konečného vítěze odborná porota. Stránka Baby roku měla téměř 3 000 000 zhlédnutí. Nejpopulárnější téma bylo Dítě a jídlo, druhé nejčastěji navštěvované pak Dítě a květina.

Vítězné dítě soutěže Baby roku 2012 se stane celebritou! Jeho portrétní fotografie se objeví na titulní straně časopisu Máma a já a bude zveřejněna po dobu jednoho měsíce také na Babyweb.cz. Další lákavou cenou je mimo jiné také digitální fotoaparát v hodnotě 7000 Kč od HAPPY FOTO, generálního partnera soutěže Baby roku 2012.

Na 2. místě se umístila Barborka. Získala nejvíce hlasů v 1. kole soutěže na téma: Máma a já.

Na 3. místě skončila Eliška. Získala nejvíce hlasů v 5. kole soutěže na téma: Dítě na výletě.