První měsíce s Eliškou

MIMI LIVE! ELIŠKA – Takové to klišé, že s dětmi čas letí neuvěřitelně rychle – něco na tom bude. Ještě mám v živé paměti, jak jedeme do porodnice, jak mi malou dávají na hrudník. Byla tak maličká! Vzpomínky na porod mám pořád živé a já si je záměrně snažím takto udržet. Porod a zážitek z něj byl pro mě velice emotivní a posilující zkušeností a čerpám z toho dodnes. Teď už dost rozplývání se, teď vám povím, jak se teď máme.

 

Jedno dopoledne mi na dveře zazvonil kurýr (v mém případě kurýrka) a dostala jsem balíček. Po otevření na mě čekalo balení jednorázových plen, které mi přišly na vyzkoušení a já za to moc děkuji. Jedna známá značka začala vyrábět ekologickou variantu plenek. Nejsou tak zatížené chemií, jako ty běžné. Jak víte, tak používám látkové pleny, ale občas není zbytí a musím jednorázové plenky použít. Když už na to dojde, sáhnu vždy po nějaké zdravější variantě a tyto jsou pro mě naprosto vyhovující.

Zažily jsme v nedávné době pár fajn akcí, které máte natočené i ve vlogu na který se určitě podívejte!

V druhé půlce května jsme se s kamarádkou a jejím chlapečkem vydaly na nákupy do Drážďan. Náš hlavní cíl byl Primark. Jela jsem tam poprvé, a tak jsem nevěděla, co mě tam čeká. Bylo tam neskutečné množství oblečení, doplňků, bytových doplňků atd. Strávily jsme tam dvě hodiny, a to jsem pořád měla pocit, že jsme to tak spíš prolétly. Nejvíce času jsem strávila v sekci s dětským oblečením, ale nakonec jsem toho moc nepořídila. Velikost kterou malá bude nosit teď přes léto už mám připravenou. Spíše jsem sháněla větší velikosti, které by unosila na podzim, ale samozřejmě zásoby oblečení byly zaměřené spíše na léto, což je pochopitelné. No nic, budeme se tam muset na podzim vypravit znovu.

Další akci kterou jsme absolvovaly byl festival v rámci světového týdne respektu k porodu konaný v Praze. Jela jsem tam tak trochu vypomáhat na jeden stánek (samozřejmě s Eli v šátku – jak jinak. V rámci tohoto festivalu, jsem měla možnost navštívit pár přednášek. Nejvíce mě zaujala přednáška Jemného zrození o hypnoporodu. Byly tam dvě úžasné lektorky. Utvrdily mě v tom, že porod a Elišky příchod na svět byl ten nejlepší, jaký mohl být. Až moje srdíčko pookřálo, že jsem opravdu měla ten svůj vysněný porod.

Ihned poté následoval Nosící miniveletrh konaný také v Praze. Nevím proč je to nazvané miniveletrh, jelikož těch lidí tam bylo opravdu hodně. To nasvědčuje tomu, že je o nošení dětí čím dál větší zájem a to mě neskutečně těší. V rámci této akce jsem se taky zúčastnila workshopu na výrobu barefoot sandálků. S Eliškou na zádech to byla docela chalenge, ale ona to krásně celé prospala. Mám opravdu milionové dítě.

Co se týče Elišky, jsou naše dny ve znamení občasného rozčilování, prskání, slintání, přetáčení a v neposlední řadě i cucání si nožiček. Přetáčet se začala teprve před pár dny a je čím dál více živější. Trochu jí začaly trápit zoubky, ale zatím to vždy zachránila vychlazená okurka, kterou jí dám na žužlání.

Nedávno jsme byly na návštěvě u kamarádky, která má váhu na miminka. Elišce jsem navážila 8.8 kg. Jsem zvědavá, kolik bude mít na šestiměsíční prohlídce u doktora. Prý se má přibírání zpomalovat, ale v našem případě to tedy zatím neplatí 😀

Také jsem se pustila do natáčení videí na Youtube.

Toto video popisuje mojí přípravu na porod a co mi pomohlo.

Toto video je o porodním plánu a jak ho sestavit.

3.7.2019 12:13  | autor: Ivana Endrychová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist