Dobrá zpráva s hořkou příchutí

NETĚHOTNÁ (1) Tohle není typický maminkovský blog. Předně proto, že zatím vlastní děti nemám. Nemůžu se jich už ale dočkat a mám svůj plán.

Důvod, proč tyhle řádky píšu, se stal před pár týdny. Díky menšímu nedorozumění při sexu zde byla dost vysoká pravděpodobnost, že jsme v tom.

Víte, já po miminku hrozně toužím. A to už dost dlouho. Zatím ale stále není ten pravý čas. Ještě nejsme dost zajištění. Ještě není vhodné prostředí, dobrá doba. S přítelem jsme oba neměli zrovna jednoduchý start dospělého života. Když jsme odešli z domu, byli jsme prakticky na mínusových hodnotách – ať už v oblasti peněz, tak jiných sférách našich životů. Teprve teď se nám podařilo dosat více méně na nulu. A dokud nebudeme stabilně v plusu, prostě nám nepřipadá jako dobrý nápad pořídit si dítě.

Jenomže kdyby se to stalo… neplánovaně. Nebyla by to špatná zpráva. Oba máme práci, velký byt. Kdybych otěhotněla, zvládli bychom to. A tak když se to před těmi několika týdny stalo, byla jsem z toho dost nervózní.

Na jednu stranu jsem si přála, aby to vyšlo. Na druhou stranu, aby ještě ne. Když jsem si pak dělala test a čekala, co se na něm ukáže, věděla jsem, že jakákoliv zpráva bude dobrá s hořkou příchutí.

Svým způsobem to byla zkouška i našeho vztahu. Zatímco já byla smířená s oběma možnostmi, přítel to měl trochu jinak. Byl vyděšený, snažil se pochopit celou situaci. Jak se to jen mohlo stát? A co když to bude pravda? Chtěl si něco našetřit, investovat. Chtěl se o nás pořádně postarat! A ne žít od výplaty k výplatě. Ne zaplést se do dluhů, jako moji i jeho rodiče. Potřebuje ještě trochu času se na dítě připravit.

Moc mezitím nebral ohledy na mě a na to, jak se cítím já. Nedocházelo mu, že oba prožíváme totéž. Já totiž dítě chtěla víc než on a byla na ně i lépe připravená. Ale… představovat si, že jednou budu máma, je něco docela jiného, než reálná možnost, že to bude už teď. Co když to nezvládnu? Co když ho špatně vychovám? Co když udělám chyby? Co když mi ho vezmou?

No jo, poslední otázka vám může připadat absurdní. Když vám ale řeknu, že žijeme v Norsku – jak vám taková úvaha připadá teď? O tomto tématu se ostatně hodlám rozpovídat příště.

Asi jste už pochopili, že tentokrát byl výsledek negativní. Při pohledu na nápis „ikke gravid“ na testu se mi hrozně ulevilo a zároveň se dostavilo úzko. Přišla jsem za přítelem, který ještě ležel v posteli a ukázala mu to. Rovnou mu říkám, že se jemu asi muselo hrozně ulevit. A on mi odpověděl že ne. Ptám se ho, jak to? A on mi říká, že pro něj by byla špatná zpráva ano i ne. Takže jsme to opravdu měli hozené úplně stejně. Stulila jsem se k němu do náruče a tiše jsme truchlili a zároveň se radovali spolu.

To, co mi tento zážitek však ukázal, je má nepřipravenost. Kolik informací mi ještě chybí. A co vše bych ráda ve svém životě změnila ještě než přijdou děti. Možná, že to všechno stihnu, možná, že ne. To mi však nijak nebrání v tom to aspoň zkusit. A o tom, co vše je v tomhle „plánu“, je vlastně celý tenhle blog.

Mějte se krásně!

Markét

18.10.2021 3:47  | autor: Markéta
Více o tématu: dětisexutestv posteli

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist