Nejtěhulkou 2021 se stala Daniela Lišková

V letošním ročníku Nejtěhulky zvítězila pražská právnička Daniela Dufková Lišková. U příležitosti předání cen jsme ji trochu vyzpovídali. Jak se těší na miminko? Už má vybrané jméno?

fotoprome.cz-15238_0368-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

Prozradíte nám něco málo o sobě? Co vás baví, čím se živíte…?

Pracuji jako právnička na odboru ochrany práv dětí na Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR.
V létě nejraději chodím na vandry do přírody, vařím si jídlo na ohni a spím pod širákem. V zimě jezdím na snowboardu.

Dlouhou dobu jsem se též věnovala pole dance, což je sport, který si naprosto získal moje srdce a řekla bych, že jsem na něm byla jednu doba snad dokonce i závislá.

Co vás vedlo přihlásit se do soutěže Nejtěhulka?

Na soutěž jsem narazila, tak, že jsem si na babywebu četla pravidelně o každém týdnu těhotenství, který jsem zrovna prožívala. A jednou jsem si všimla soutěže. Jsem docela aktivní a ráda podnikám zajímavé věci, a tak jsem hned začala přemýšlet, jak by bylo nejlepší se vyfotit, a protože jedním z členů naší domácnosti je fenka německého boxera byl nápad hned jasný.

Co vás na ní nejvíce potěšilo a co nejvíce zklamalo?

Samozřejmě mě nejvíce potěšilo nejvyšší umístění. To jsem vůbec nečekala, když jsem viděla, jak velká je konkurence. Dokonce jsem si sama říkala, že bych ráda podpořila i jiné soutěžící: Například maminku s fotkou avokáda, jejíž nápad byl opravdu originální. Rozhodně mě nic nezklamalo.

Jak jste si užila focení v ateliéru? Byla to vaše první zkušenost s profesionálním focením?

Focení jsem si moc užila. Atmosféra s paní fotografkou byla naprosto skvělá. V ateliéru jsem se fotila, když mi bylo asi 18 let, dostala jsem focení od rodičů, jako dárek k maturitě. Tenkrát to bylo hodně náročné, protože fotograf byl zvyklý na profesionální modelky, které samy pózují, což já jsem samozřejmě neuměla. Připadala jsem si jako dřevo, bylo to vyčerpávající a z focení jsem měla dost negativní pocity. Proto jsem už nikdy takové focení nevyhledala, o to víc jsem byla při focení v ateliéru překvapená, jak skvělé focení může být.

Je to vaše první těhotenství? Pokud ne, jak moc se liší od toho prvního?

Ano je to moje úplně první těhotenství.

Jak jej prožíváte? Trpíte nějakými těhotenskými problémy?

Těhotenství si moc užívám. To, že se mi podařilo otěhotnět považuji za velké štěstí, mám totiž vleklé zdravotní problémy, které otěhotnění komplikují. Trpím endometriózou. Kromě občasných bolestí zad a břicha, které jsou právě s endometriózou spojeny, mě žádné jiné obtíže netrápí.

Co Vás na těhotenství nejvíce baví?

Baví mě nosit těhotenské oblečení, sledovat, jak se mi proměňuje tělo, cítit kopance miminka a těšit se na příchod malého človíčka na tento svět.
Zároveň si čtu zajímavé knížky o těhotenství, porodu a miminkách. Člověk se dozvídá spoustu nových věci a rozšiřuje si svůj obzor.

A co naopak snášíte velmi těžko?

Trochu mě chybí sport, který nemůžu nyní dělat, ale chodím na procházky se psem a jak jsem psala, výše, jsem hrozně vděčná, za to že se mi podařilo otěhotnět, takže na těch pár měsíců se dřívějších aktivit ráda vzdávám.

Už máte vybrané jméno?

Jsme s manželem asi jeden z mála páru, který si nenechal pohlaví miminka prozradit, takže to pro nás bude velké překvapení.
Už ale víme, že holčička by byla Amálka, což je jméno, které mám v hlavě už od dětství. Klučičí jméno zatím stále vybíráme. Máme s manželem, ale stejné favority, takže boj o jména se u nás nekoná.

Co říkáte na alternativní způsoby porodů? Jsou vám blízké nebo jste raději pro klasiku?

Jestli máte alternativní metodou porodu na mysli přirozený porod, tak ano. Tato varianta je mi velmi blízká. Účastnila jsem se dokonce přirozeného porodu svojí kamarádky. Jednalo se samozřejmě o porod v porodnici, ale bylo to v soukromí útulného pokoje s vanou, kde byla přítomna pouze porodní asistentka. Celý porod byl velmi intimní záležitostí nerušenou okolím a naprosto přizpůsobený rodičce bez vnějších zásahů. Byl to nepopsatelně krásný zážitek, takže bych si moc přála, pokud to půjde, rodit podobně.

7.7.2021 3:16 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist