A 10.5 kg v 18M je normální?

14.1.2013 (10:17) #880527 t trinitybRegistrovaný uživatel A 10.5 kg v 18M je normální? 🙂 Přibírá pomalu, ale pravidelně, drží na na svém percentilu (5. nebo 10., nevím teď z hlavy). To je, Leni, rozhodující, jestli sleduje svoji vývojovou křivku (váhovou, výškovou). Samotné hodnoty kg toho tolik nevypovídají. Ale pokud opravdu už delší dobu skoro nic nejí, […]

#880527
t trinityb
Registrovaný uživatel
  • A 10.5 kg v 18M je normální? 🙂 Přibírá pomalu, ale pravidelně, drží na na svém percentilu (5. nebo 10., nevím teď z hlavy). To je, Leni, rozhodující, jestli sleduje svoji vývojovou křivku (váhovou, výškovou). Samotné hodnoty kg toho tolik nevypovídají. Ale pokud opravdu už delší dobu skoro nic nejí, tak konzultací s doktorkou nic nezkazíš. Ještě mě napadlo, jestli moc nepije (vodu) a tím pádem nemá plný žaludek a už nemá chuť na jídlo. Vím, že vždy dost pila, nevím, jak je na tom teď. Max také začíná být v jídle vybíravý, ale jinak jí dobře a kupodivu i dobře pije, narozdíl od minulosti teď vypije i 0,5l vody s džusem + 2x250ml mléka. Dokonce se o pítko sám hlásí, pokud ho nemá na dosah, to z minulosti neznám.
  • Návrat k mixované stravě asi nic nevyřeší, pozoruji, že Max se začíná ofrňovat nad kousky masa, třeba z polévky plive kuřecí, které je opravdu na drobno, při hlavním jídle mu ho musíme dát hned ze začátku a ještě to jistit na lžíci s přílohou. Určitě to namixování můžeš zkusit, ale pokud si pamatuji, co jsem četla, tak děti mají období, kdy se začínají ofrňovat nad kousky a raději by mixované. Když dostane Max už hotový koupený příkrm (byť pro 18 nebo dokonce 24M), tak ho dlabe jak vzteklý, je to pohodlné, nemusí to kousat. Na druhou stranu mu vůbec nevadí ukusovat si z měsíčku jablíčka, které dostane do ruky a pak si přijde pro další. Takže pacholek umí kousat a dobře, jen to zkouší.
  • @opet.vcelka Max také večer usíná poslední 2-3 týdny mimo svoji postýlku, chce být s námi, takže usne manželovi v náručí u TV, při hraní v obýváku nebo když už je hodně pozdě, tak s námi v posteli. Pokud si dobře vzpomínám (sice už jsem byla o nějaký rok starší než Max), tak jsem také nechtěla spát ve své posteli a chtěla jsem být s rodiči v obýváku, takže jsem nakonec usínala na sedačce, v jejich posteli atd. Od malička jsem měla ráda společnost a Max asi bude po mě. On je úplně v sedmém nebi, když k nám někdo přijde nebo když jdeme my někam. A když jsou tam přítomny děti, tak to je teprve blahem bez sebe. V sobotu si tři hodiny hrál s 5,5 letým chlapečkem a 2,5 letou holčičkou a skoro jsme o nich nevěděli.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist