Ahoj

31.10.2012 (15:21) #879550 AnonymHost To hotové mléko je samozřejmě praktičtější, dá se sehnat ve velikostech 250 ml, 500 ml a 1000 ml od různých výrobců. Já mám doma koupené ty 250ml (výborné na cesty, je to akorát jedna porce), na doma pak ty litrovky. Když jsem se bavila s doktorem, tam mi řekl, že od […]

#879550
Anonym
Host

To hotové mléko je samozřejmě praktičtější, dá se sehnat ve velikostech 250 ml, 500 ml a 1000 ml od různých výrobců. Já mám doma koupené ty 250ml (výborné na cesty, je to akorát jedna porce), na doma pak ty litrovky. Když jsem se bavila s doktorem, tam mi řekl, že od 18M můžu už dávat kravské (plnotučné). Určitě to zkusíme, je ještě levnější než to dětské lahvové.
Sýry jsem zatím nezkoušela, ale pokud bych se k tomu rozhoupala, tak určitě žervé (lučina). Maxík dostal i tvaroh, prodává se tu v malých kalíškách jako jogurt a je stejně tekutý. Ale sladké (spíš přeslazené) dezerty pro děti jsme ještě nezkoušeli a ani to v plánu nemáme.
Než tofu, to bych raději dala Mascarpone nebo Ricottu (nebo žervé), mají neutrální chuť, takže by k ovoci i zelenině šly. Já jsem proti sóje, je to jeden z nejsilnějších alergenů (já teda na něj naštěstí alergii nemám) a dětem určitě neuškodí, když se s ní setkají až později.
PS: Včera musel Maxík vyžahnout aspoň půl litru šťávy (jablečné), dneska zkusím už trošičku naředit. Kdo bojujete s pitím, tak si dokážete představit tu rozkoš vidět dítě konečně s chutí pít, když neodstrkuje hrneček a napije se víckrát za sebou. Maxík nedostává žádné sladkosti, tak si chvilku můžeme dovolit dávat mu sladkou šťávu (kde jsou navíc jen přírodní cukry a nejsou tam žádné přidané, ani barviva nebo konzervanty, jen vitamín C (který nejspíš jako konzervat funguje)).

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist