Ahoj

31.10.2012 (15:40) #893740 AnonymHost Ahoj Gabi, muzes mi rikat neformalne 🙂 promin ja jsem take vzala mene formalni osloveni z jinych prispevku. V nasich jeslickach maji dve skupiny, ty mensi do 18 mesicu maji tridu nahore a od 18 mesicu dole. Vybrala jsem si je hlavne kvuli tomu, ze jsou jen asi 100 metru od […]

#893740
Anonym
Host

Ahoj Gabi,

muzes mi rikat neformalne 🙂 promin ja jsem take vzala mene formalni osloveni z jinych prispevku.

V nasich jeslickach maji dve skupiny, ty mensi do 18 mesicu maji tridu nahore a od 18 mesicu dole. Vybrala jsem si je hlavne kvuli tomu, ze jsou jen asi 100 metru od naseho domu a sousedi tam maji take deti. Adamek chodil do jinych, ty byly celkem daleko, ale tehdy jsme nemeli moc na vyber – tam byla jen jedna skupina.

Ja mam s Alexem presne opacnou zkusenost, co se tyce jidla. Zacali jsme s prikrmy teprve pred tydnem, cekala jsem na 6 mesicu. Doma sni par lzicek maximalne pul kelimku a v jeslickach pisou 1,2,3 a vsechno je snedeno. Nevim jak to delaji. Zatim pripravuji kelimky doma, varim na pare a mixuji. V jeslickach se divili a prali se jestli muzou davat jejich jidlo, ale zatim jsem rekla, ze ne. Ze chci pridavat nove veci postupne, kvuli alergii.

Mleko nosim odstrikane, i kdyz ted kdyz zacal s prikrmy, tak staci jedna lahvicka. Take mu davam vodu. Co jsem zatim odkoukala i vycetla, tak v jeslickach maji vsude kolem 11 zeleninu a kolem 4 vieruurtje – ovoce. Mezitim Alex pije kolem 2, podle toho jak se vyspi mleko – 180ml. Spolu se snidani doma a veceri a pripadnym mlekem pred spanim mi vychazi jen 5 jidel denne, coz mi pripada celkem malo – chybi mi tam dopoledni svacina. Snazim se doma o podobny rezim a obcas mu na noc dam jeste kasicku.
Pokud je Alex doma, tak pije mleko kazde tri hodiny. Stale kojim i v noci, ale to uz vetsinou jen jednou. Ted jak bylo takove strasne horko, tak take spatne spal, ale doufam, ze se zase vrati k normalu.

Alex ma ceske obcanstvi, ale uzila jsem si, ale take to nebylo tak strasne. Na strankach ambasady je napsany seznam dokumentu, ktere jsou potreba.(http://www.mzv.cz/brussels/cz/konzularni_a_vizovy_usek/matricni_agenda/zapis_o_narozeni_ditete_obcana_cr_v.html) jen si daj pozor, aby jsi mela spravnou verzi rodneho listu s apostilou. Manzel mi nejprve prinesl spatny rodny list, tak jsem tam pozdeji sla sama, rekla jsem jaky list chci a ze je to pro legalizaci, bohuzel mi to nepodepsala spravna osoba, coz jsem zjistila az v Bruselu na soude, kdyz mi to odmitli overit. Rodny list musi byt podepsany schepen-em.
http://diplomatie.belgium.be/en/services/legalisation_of_documents/
Pak uz staci uredne overeny preklad do cestiny. Samo vyrizeni rodneho listu trva asi dva mesice, pokud o nej zazadas na ambasade, ale uz kdyz jsme davali zadost tak jsme dostali docasny pas na cestu do CR. O normalni pas se muze zazadat az s rodnym listem.

Navrat do prace je zatim celkem v pohode, nastesti mi v praci hodne vychazeji vstric a tak mam pomaly start. Mam stesti, ze u nas muzu obcas pracovat z domova, vyuzivam toho hlavne kvuli kojeni a odchazim domu driv, protoze nemame vhodne vybaveni na kojici prestavky. Tohle bylo lepsi v Holandsku, tam musel zamestnavatel zajistit kojici mistnost, s hygienickym zazemim – lednickou pouze na mleko a umyvadlem. Nastesti muj sef to moc neresil, sice rikal, ze muzu pouzit zasedacku, kdyz je volna, ale nechtela jsem s nim resit, ze to neni uplne dobre reseni. Nastesti souhlasil s tim na prechodnou dobu si muzu vybrat reseni, ktere me bude vic vyhovovat, tak radsi chodim domu driv, ale na druhou stranu oficialne nevybiram kojici pauzu.

Mej se krasne, a ozvi se kdyby jsi nahodou potrebovala poradit treba s tim obcanstvim.

Anna

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist