Nevěřte výsledkům screeningu

27.1.2011 (4:03) #881318 AnonymHost Maminky, tatínkové!Zjistěte si více informací, čtěte, googlujte. Screening je jen rozřazovací test, neřekne Vám nikdy, jestli je miminko zcela zdravé či nikoliv! Jde jen o rozřazení žen do různých skupin dle míry rizika nějakých komplikací vzhledem k Vašemu věku, zdravotnímu stavu, rozboru krve, vývoji těhotenství a podobně, neodhalují ale vůbec, zda […]

#881318
Anonym
Host

Maminky, tatínkové!
Zjistěte si více informací, čtěte, googlujte. Screening je jen rozřazovací test, neřekne Vám nikdy, jestli je miminko zcela zdravé či nikoliv! Jde jen o rozřazení žen do různých skupin dle míry rizika nějakých komplikací vzhledem k Vašemu věku, zdravotnímu stavu, rozboru krve, vývoji těhotenství a podobně, neodhalují ale vůbec, zda je miminko v pořádku, jen vykážou např. riziko downova syndromu jako 1 možnost nemoci ke 50 zdravým dětem. To ještě přeci neznamená, že máte miminko nemocné! Ani následné genetické testy nevykazují 100% neomylnost, možnost falešně pozitivního výsledku je až 20%! Tzn., že pokud by každá žena ze sta s pozitivním nálezem na genetických testech šla k potratu, 20 z těchto zabitých dětí bylo zdravých!! Je mnoho žen, kterým říkali, že miminko je postižené, smířili se s tím a nakonec se jim k překvapení narodilo zcela zdravé děťátko! Navíc při odběru plodové vody, či odběru tkáně z dítěte je nezanedbatelné riziko takto vyvolaného spontánního potratu, jestli už okamžitého, či v krátké době, jako následek invazivního vyšetření, či následně vzniklého neúměrného stresu při čekání na výsledky.

Navíc žádný test Vám neodhalí všechny nemoci, děťátko může začít trpět třeba srdečními potížemi až v pozdějším těhotenství, anebo jinými potížemi, nedejbože i trvalým postižením, až následkem nešetrného porodu, či pozdějšího onemocnění, úrazu a podobně!! Přivést na svět dítě je velké mysterium, věda zdaleka neví vše o jeho prenatálním vývoji, lékaři zdaleka nemají ve všem tak jasno, jak by chtěli. Domnívám se, že nejdůležitější je věřit ve vše dobré, pečovat o sebe a takovými testy zbytečně miminko ani sebe nestresovat.

Je zarážející, jak benevolentně rozhodujete o životě či smrti svého nenarozeného dítěte. Vždyť ono již vše vnímá, cítí a prožívá s Vámi! Vždyť je to Vaše dítě!

Přeji více rozvahy a vše dobré,
Barbora.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist