Prostě mi to nedá

18.10.2010 (18:48) #870803 AnonymHost Ahoj holky, prostě si nemůžu pomoct a musím nějak reagovat na dnešní hlavní článek na babywebu: Moje cesta za miminkem. Autorka v něm doslova žasne, jak její kamarádka, která se rozešla s partnerem a poté zjistila, že je těhotná, nejen že se k partnerovi nevrátila, ale zároveň není nadšená ze svého […]

#870803
Anonym
Host

Ahoj holky,

prostě si nemůžu pomoct a musím nějak reagovat na dnešní hlavní článek na babywebu: Moje cesta za miminkem. Autorka v něm doslova žasne, jak její kamarádka, která se rozešla s partnerem a poté zjistila, že je těhotná, nejen že se k partnerovi nevrátila, ale zároveň není nadšená ze svého těhoteství, nicméně, nakonec si miminko nechá. Celou věc komentuje v tom smyslu, že chudák miminko, si zaslouží lásku obou rodičů a že nemilované děti mají vztahové problémy v dospělosti a že JÍ a JEJÍMU miminku se to stát nemůže.

Nemyslím si, že děti, které vyrůstají s jedním rodičem jsou méně milované, ani to, že pokud kamarádka teď není nadšená z těhotenství, nebude nadšená až se děťátko narodí. Taky je prokázáno, že pro dítě není důležité jen to, že ho oba rodiče milují, ale také to, zda se rodiče milují navzájem, což v tomhle případě, kdy se rozešli, asi tak úplně nefunguje.

Přeji autorce jen to dobré a aby se jí skutečně zmíněná situace nikdy osobně netýkala, ale byla bych velmi opatrná při rychlém odsouzení jiných, méně „dokonalých“ budoucích matek. Na to, že je autorka novinářka, mi článek připadá velmi naivní a nedospělý.

Sama žiju ve šťastném manželství a naši dceru oba milujeme nade vše, ale mám známou, podobně přesvědčenou o své pravdě, kterou manžel těsně před porodem opustil. Žen s podobným osudem píše na babywebu do diskuzí několik a rozhodně si nemyslím, že jejich děti jsou stiženy špatným osudem a myslím, že podobné tvrzení je znevážením snahy těchto žen, postarat se o své miminko co nejlépe.

Co si myslíte vy?

Ráda na babywebu sleduji hlavní články, které píšou těhulky nebo i maminky, ale tenhle článek prostě nemůžu nechat bez komentáře. Že by úroveň článků klesala?

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist