RE: Co budete potřebovat po porodu

14.5.2010 (17:18) #843499 AnonymHost Tak jsem tu zas, abych to nějak dokončila…Noční košile – doporučuju nejmíň dvě a takové, které se rozepínají pokud možno až do pasu. Hlavně v porodnici, tak abyste mohly obě prsa společně „vyvalit“ ven a větrat nebo mazat mastičkou (musíte mít svou) či svým mateřským mlíkem. Já měla blbé a v […]

#843499
Anonym
Host

Tak jsem tu zas, abych to nějak dokončila…
Noční košile – doporučuju nejmíň dvě a takové, které se rozepínají pokud možno až do pasu. Hlavně v porodnici, tak abyste mohly obě prsa společně „vyvalit“ ven a větrat nebo mazat mastičkou (musíte mít svou) či svým mateřským mlíkem. Já měla blbé a v nemocniční košili to sice šlo, ale ta je jinak hodně hrubá a hlavně knoflíčky už chybí, takže nejde zapnout (což je zas potřeba v případě návštěv, oběda atd.)
Jednorázové kalhotky – jednoznačně síťované! Koupí se v lékárně (ne vždy je mají). Radši větší velikost, než máte běžnou, i tak drží skvěle. S papírovými se to nedá srovnat. A doporučuju aspoň deset kousků, měnila jsem i víckrát denně (asi by šly přeprat, ale na to jsem neměla nervy).
Plovací kruh – po nástřihu si bez něj neposedíte – v porodnici ani pak první dny doma. Asi nesmí být moc velký, já měla rozměr 50 a byl dobrý.
Vložky na šestinedělí – na doma první dny jsou příjemnější než běžné vložky, výborné jsou Tesco porodnické vložky (kdybych to věděla, vezmu si je i do porodnice, ač tam vložky mají, tyhle mi byly pohodlnější, jsou delší a mají lepicí proužek, tak líp drží).
K Apolináři – pozor, je potřeba mít kromě plen i ubrousky na zadeček.
K Apolináři – nechte si přivézt jogurty, těch se v nemocniční stravě nedočkáte…
K Apolináři – doporučuju nadstandardní pokoj (700 Kč na noc), kromě většího komfortu (postel, wc a sprcha, prostor) mi přišel i personál nějaký vstřícnější a hlavně návštěvy můžou až na pokoj, zatímco na normálním oddělení jen na chodbu, a to ještě mimo oddělení. Ty první dny jsou tak intenzivní, že to za to prostě stojí.
A co ještě doporučuju – kromě tatínka co nejmíň návštěv (nejlíp vůbec žádné)!!!

A ještě jedna vychytávka k miminku při novorozenecké vyrážce – pomáhá na ni mateřské mléko, opravdu ano.

Tak to je asi všechno, co mě napadá a moc informací jsem o tom nenašla…

Tak zlomte vaz!

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist