RE: Klub těhulek

22.6.2012 (1:29) #895299 AnonymHost Ahoj Marťo, já u porodu měla domluvenou porodní asistentku. Bylo to fajn hlavně z toho důvodu, že jsem nešla do cizího prostředí. Přebrala si mě do péče od mého gynekologa tuším v 36. týdnu, takže jsem pak chodila na kontroly přímo k ní na porodní sál. Docela mě uklidňovala tamní příjemná […]

#895299
Anonym
Host

Ahoj Marťo,

já u porodu měla domluvenou porodní asistentku. Bylo to fajn hlavně z toho důvodu, že jsem nešla do cizího prostředí. Přebrala si mě do péče od mého gynekologa tuším v 36. týdnu, takže jsem pak chodila na kontroly přímo k ní na porodní sál. Docela mě uklidňovala tamní příjemná atmosféra. Když jsem pak začala rodit, přijela až přímo k porodu (to už jsem ale byla na boxu). Telefonicky jsme se domlouvaly, jestli už jet nebo čekat. Myslím, že když člověk mluví s někým, koho byť jen trochu zná, má automaticky větší důvěru. Tedy samozřejmě pokud je Ti daná osoba sympatická. Přijímali mě její kolegyně, všechny milé, ale měly už od ní informaci, že jedeme a pokud porod bude na spadnutí, že ona dorazí.
Zas na druhou stranu, tím že jsem jí věřila, v některých věcech jsem dala na ní – nechat miminko 1. noc na sesterně, abych se vyspala (nezamhouřila jsem oči celou noc), odradila mě třeba při přání nechat dotepat pupečník, nekonzultovaly jsme oxytocin (slábly mi stahy), který mi dala. Sama jako prvorodička jsem nevěděla, jak budu na porod reagovat, pamatuju si, že mě třeba odrazovala od křičení … Ale bylo to taktní a jemné, takže jsem si pak vlastně uvědomila, že mi to nejspíš stejně nepomáhá :O Takže ani to, že budeš mít domlouvenou PA Ti nezaručí, že s Tebou bude absolutně souznit při Tvých reakcích. Podle mě jde o to, aby si pak člověk dokázal prosadit to, na čem mu záleží, probrat to s ní předem. My jsme tzv. porodní plán ani moc neřešily. Nedokázala jsem si představit, jestli to má smysl, přišlo mi, že porod plánovat nelze. I když jsem měla dost informací, některé podstatné věci jsem se dozvěděla až po porodu.
Zpětně lituju, že jsem malého neměla hned u sebe. Ale rodila jsem odpoledne a na pokoj se dostala až večer a to už maminky nezaškolovali v péči o dítě a já jsem nevěděla, jak bych to zvládla. Dneska vím, že to byla blbost a že sestřičky by mě bez pomoci jistě nenechali.

Jinak ještě dodatečně děkuju za Tvoji reakci na můj dotaz ohledně uspávání – zatím se u nás nic nezměnilo, ale už to tolik neřeším a zatím to nechávám být….

Měj se krásně a přeju bezproblémové těhotenství a krásné léto
Jitka

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist