Ivo, měli jsme podobné problémy s nočním spaním staršího – syna. U mladší – dcery jsem asi přišla na to, čím jsme si je přivodili – dávali jsme ho spát do postýlky. Za noc jsem několikrát kojila a pak potřeboval ještě uspat, třeba i půl hodiny jsme s ním pochodovali po bytě, za hodinu byl vzhůru znova a tak pořád dokola. Okolo 7. měsíce jsme si ho už nechali u sebe v posteli, ale ten zlozvyk už tam zůstal. Kolem 9. měsíce mi došla trpělivost (budil se takhle asi 6x za noc, tedy čím dál častěji) a v noci jsem ho přestala kojit úplně. Efekt to mělo pozitivní – za pár dnů se naučil spát celou noc, ale i negativní – bry se odstavil úplně, pro tvorbu mléka to byl prostě docela šok. Dcerka spí od narození s námi ä kojím ji v noci taky docela často (cca po těch 2 hodinách), ale ona po tom okamžitě usne a spí dál. Tak si myslím, že syn po kojení neusínal, protože si chtěl pohlídat, abychom ho zase neodložili do postýlky. I tak je to noční kojení už docela zbytečé, jenže je to pro mě nejjednodušší způsob, jak zaručit spánek celé rodině :). Radši bych už v noci nekojila hlavně proto, že dcerka by vydržela v suché plence až do rána. Ale jak říkám, spánek má přednost.
Poradila bych ti zkusit vzít si Pepíka k vám do postele, a jestli to nezabere, opravdu přestat s tím nočním kojením – radši ale pozvolna, aby mléko nezmizelo úplně tak jako mně. Zase hrozí, že z toho bude zmatený, jednou se vzbudí a dostane, podruhé zase ne… Tak či onak, dříve či později se spát naučí, neboj :-).
Příkrmy naší slečně docela chutnají, ale nesní toho moc, něco mezi 50 a 100 g. Začali jsme zeleninou, za 2 týdny začali přidávat maso, za další dva týdny přidali odpolední ovocné svačiny a v 8 měsících najedeme na večerní kaše/jogurty. Možná, že Josífka bolí bříško z něčeho konkrétního, zkoušelas přidávat jednotlivé druhy zeleniny jeden po druhém, aby se ukázalo, jestli mu některý nedělá dobře?