RE: Miminka – srpen 2011

25.7.2011 (9:58) #882574 m MarkétaRegistrovaný uživatel Ahoj holky, děkuji moc za Vaše příspěvky a názory a za články, Radunko 🙂 . Misho…jen pro Tvé info…ta moje švagrová co před měsícem rodila druhého chlapečka císařem…rodila prvního císařem v lokální anestezii a toho druhého v celkové anestezii (to se jí ani neptali, protože měli stravh, aby se […]

#882574
m Markéta
Registrovaný uživatel

Ahoj holky,

děkuji moc za Vaše příspěvky a názory a za články, Radunko 🙂 .

Misho…jen pro Tvé info…ta moje švagrová co před měsícem rodila druhého chlapečka císařem…rodila prvního císařem v lokální anestezii a toho druhého v celkové anestezii (to se jí ani neptali, protože měli stravh, aby se malý nepřidusil).

A říkala mi, že když to může porovnat, tak u toho prvního císaře s lokálním umrtvením měla větší a delší bolesti…cca týden byla špatně pohyblivá a moc jí to bolelo. A teď u toho celkového umrtvení už druhý den po porodu běhala po pokoji jako by ani nerodila a bolesti už třetí den necítila. Je to asi tím, že tu lokální injekci Ti píchají normálně do zad jako epidurál, proto pak ta bederní oblast bolí společně s podbřiškem delší dobu, ale tu celkovou dostaneš do žíly, tudíž nezatěžuje tu spodní část těla…podbřišek atd.

Tak jen pro Tebe, kdyby Ti to třeba usnadnilo rozhodování. Kažfopádně v té celkové anestezii byla jen cca 1hodinu, pouze na tu nezbytně nutnou dobu, kdy malého vytahovali, ošetřovali a švagrovou šili. Celou dobu byl s malým její manžel, takže jakmile se probrala ještě na sále, manžel za ní s malým přišel, ještě hodinku tam s ním byli a když jí pak převezli na pokoj, malého odnesl na dětské a jel domů a ona několik hodin spala…protože dostala nějaké oblbováky proti bolesti…navíc rodila v 1h ráno, takže byla celou noc vzhůru, takže byla celkově unavená.

No a zpravidla to chodí tak, že maminkám po císaři nenechávají mimčo nap okoji, ale 2 dny jí nechávají odpořívat a sledují její zdravotní stav a malého jí vozí jen na kojení, aby ho třeba neupustila, kdyby se jí udělalo nevolno atd. Takže pokud půjdeš na císaře, pak si ještě cca 2-3dny odpočineš a malého budeš mít u sebe na stálo až třetí nebo čtvrtý den po porodu.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist