RE: Snažilky květinky už konečně těhulky.

8.2.2012 (21:17) #877779 AnonymHost Nelyn, Michalka je kouzelná 😀 Také vám přijde, že jsou ta naše lončátka extrémně povedená? Kačko, buď ráda, že Radovánek dobře papá. Já jsem to odvažovala, protože jsem lakota lakomná a nechtěla jsem nic vyhazovat, kdyby to náhodou Maxík už nechtěl. Tak proto jsem to zvyšovala postupně 😛 Dneska jsem poprvé […]

#877779
Anonym
Host

Nelyn, Michalka je kouzelná 😀 Také vám přijde, že jsou ta naše lončátka extrémně povedená?

Kačko, buď ráda, že Radovánek dobře papá. Já jsem to odvažovala, protože jsem lakota lakomná a nechtěla jsem nic vyhazovat, kdyby to náhodou Maxík už nechtěl. Tak proto jsem to zvyšovala postupně 😛 Dneska jsem poprvé udělala dávku ze dvou kalíšků (necelý měsíc po zavedení), které mají 130g, odvážila jsem si 180g, abych věděla kolik toho dokáže sníst a zbytek jsem dala do ledničky, a to naše zvířátko to zdláblo v pohodě (byly to fazolky) a ještě otvíral pusinku. Takže zítra dáme 200g mrkvičky. Nestlé nevyrábí 200g čisté zeleniny, tak proto s tím tak šachuji.

Abych vás pobavila, tak vám napíšu, jak probíhal dnešní telefonát s tou zdravotní sestrou, co dnes nedorazila do ordinace. Volala mi odpoledne a probíhalo to asi takhle: Já: Potřebovala bych konzultovat, jak zavádět lepek u mého syna, protože mám celiakii. Už jsme začali dávat zeleninu. Ona: Kolik mu je let? Já: šest měsíců a tři týdny. Ona: Jaké dáváte mléko? Já: Stále ho kojím. Ona: Hmm, tak mu začněte dávat ovoce a pak můžete i zeleninu. A přijďte 14. 2. až budu mít zase poradnu. Já: Ale zeleninu už dáváme (už jsem jí to říkala), máme vyzkoušené 10 nebo 11 druhů. Ale chtěla bych zavést lepek do potravy. Ona: On má intoleranci lepku? Já: On ne, ale já, takže bych chtěla lepek zavést. Ona: Kolik mu je let? Já: Šest měsíců a tři týdny (jak to proboha mohla za půl minuty zapomenout) Ona: Kdo je váš doktor? Já: Doktor Dileon ze Sault. Ona: Tak v případě problémů jdete k němu. A přijďte do poradny 14. února. Nashledanou. … A tahle ženská má v popisu práce i poradnu výživy dětí :S Ale co jsem také od ní mohla čekat (já myslela, že mi poradí, v jakém poměru míchat ty franc. kaše), když jsem jí při mojí jediné dosavadní návštěvě na podzim říkala, že používám monitor dechu a ona na mě koukala jak na zjevení, co to je. Tak jsem jí to vysvětlila. Když jakž takž pochopila, na jakém principu to pracuje, tak se mě zeptala, jestli má malý problémy se srdcem, když to používáme. Tak jsem jí řekla, že je to doporučované jako ochrana proti syndromu náhlého úmrtí. Na to mi řekla, že prý mám věřit svému dítěti a ne přístrojům :S Tak opravdu nevím, jestli budu Sv. Valentýna trávit sebemrskačskou návštěvou u ní. Já chtěla zvážit a hlavně změřit Maxíka (ona to může stejně jako doktor zapsat do zdr. knížky) a ten na ten lepek jsem chtěla zavést řeč, abych tam nešla jen kvůli vážení a měření.
Po dnešním vykakání je opět pod váhou, kterou měl před skoro třemi týdny, ale asi v tom bude hrát roli i to snížení počet jídel na pět denně.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist