RE: Snažíme se otěhotnět :-)

5.11.2010 (12:26) #838992 b bonduelleRegistrovaný uživatel Musím říct, že mě ty poslední zprávy o HA dost znepokojují. Já brala HA taky od 18, takže 10 let. To už je docela dlouho 😐 . Před cca 4 rokama jsem chtěla antikoncepci vysadit, protože jsem neměla žádného partnera a myslela jsem, že to bude po takové době […]

#838992
b bonduelle
Registrovaný uživatel

Musím říct, že mě ty poslední zprávy o HA dost znepokojují. Já brala HA taky od 18, takže 10 let. To už je docela dlouho 😐 . Před cca 4 rokama jsem chtěla antikoncepci vysadit, protože jsem neměla žádného partnera a myslela jsem, že to bude po takové době dobré. Doktorka mi řekla, že jestli nechci ještě mimi, tak je zbytečné HA vysazovat a potom třeba za 3 měsíce zase znovu brát. Nechala jsem se ukecat, co si budeme povídat, taky hlavně z pohodlnosti, protože jsem věděla přesně kdy MS příde a mohla s tím počítat. Před HA jsem moc pravidelný cyklus neměla, brala jsem i Proveru (myslím, že se to tak jmenovalo), takže mi tohle řešení přišlo dobrý. Doktorka říkala, že mám HA s těma nejnižsíma hormonama, brala jsem Marvelon a potom Mersilon, tak že není žádné riziko, spíš pozitiva. Nevím, jestli bych ji ještě někdy začala brát, nejspíš až po druhém dítěti, to už by mi nevadilo kdybych nemohla otěhotnět.
Taky mám nemocnou štítnou žlázu, ale beru už od cca 14 let prášky a chodím pravidelně na kontroly. Doktorka mi poslední dobou vždy jen říká, že až budu těhotná, tak mám přijít a prášky se podle toho upraví. Dostala jsem přednášku, jak je to důležitý, hlavně v těch prvních 3 měsících. Ale o tom, že bych měla mít problémy s otěhotněním mi nikdy neříkala.
Doufám, že mi doktorka příští týden píchne tu vyvolávačku a případně poradí co a jak. Obávám se totiž, že vůbec nemám ovulaci 🙁 .

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist