RE: Soutěž – Jak jste vybírali jméno pro vaše dítě?

9.7.2010 (15:26) #894400 d dagiloRegistrovaný uživatel Jméno našeho miminka, co se brzo podívá na svět, bych také moc ráda věděla. Nejen že nevíme jestli to mládě co mě právě kope do žeber je chlapec nebo holčička, ale i o jménu chceme rozhodnout až po narození. Což o to, já už před x lety pojmenovávala všechny […]

#894400
d dagilo
Registrovaný uživatel

Jméno našeho miminka, co se brzo podívá na svět, bych také moc ráda věděla.

Nejen že nevíme jestli to mládě co mě právě kope do žeber je chlapec nebo holčička, ale i o jménu chceme rozhodnout až po narození.
Což o to, já už před x lety pojmenovávala všechny panenky oblíbenými jmény s tím, že jednou tak pojmenuju vlastní dítě, jenže v manželství jsme dva a takové důležité rozhodnutí by mělo být záležitostí obou.

Můj manžel je totiž z Afriky a jak je v úvodním příspěvku napsáno, jiný kraj jiný mrav. Často se dítě třeba pojmenuje podle nějaké události co se právě odehrála při narození dítěte nebo podle toho jak dítě vypadá apod. Takže mezi naše přátelé patří třeba Ministr, kamarád kterého rodiče tak pojmenovali, protože v době jeho narození byl v jejich vesnici na návštěvě nějaký ministr, další známý je Sunday, protože se prostě narodil v neděli a tak dále.

Ikdyž tradice v různých částech a kmenech toho černého kontinentu se výrazně liší, manžel si přeje udělat přesně to, co kdysi udělal jeho otec a já bych jeho přání velmi ráda chtěla respektovat, už jen kvůli památce k jeho zesnulému otci. ALE… On totiž manželův tatínek dal jméno manželovi a jeho sourozům podle toho na čí svátek se narodili, podle katolického kalendáře. Jenže jim to všem tak pěkně vyšlo!!! Manžel Matthias a příbuzní Joachim, Helen a Frances mají krásná jména, ale cokdyž ten náš budulínek se rozhodne narodit v den, kdy bude v kalendáři nějaké jméno se kterým se budu jen těžko zžívat? Nebo radši budu s překříženýma nohama čekat, až odbije půl noc, když to na mě přijde jen aby to mělo jiné jméno?

V Africe se často také dávají dvě a více jmen, někdy spojené s Bohem v jejich jazyce či nářečí. Jako druhé jméno by manžel chtěl pro dívku Adaezenebo Adachi či Adachukwu (adaize, adači, adačukwu – kdy Ada a Adaeze znamena princezna a Chi a Chukwu znamená Bůh.) a pro syna Obi, Obichi, Obiorah či Obichukwu, kdy Obi znamená princ. Na to bych si nějak zvykla a myslím že je důležité aby naše děti měli něco z kořenů od jejich předků, ikdyž manžel není žádný král ani nějaký místní 🙂 tak proč mít za dítě prince či princeznu, ale to beru jako detail. 🙂 Mě spíše trápí kolik si za jiné jméno, než z českého kalendáře bude chtít účtovat matrika, tak je možné že i Adaeze nebo Obi zůstane jenom v plánech v případě, že když spočítám kolik jsme už dali za výbavičku a to z druhé ruky, si prostě ´koupit´cizí jméno nebume moci dovolit.

Miminko by se mělo narodit 24.7.2010 takže s každým dnem stoupá nejen nervozita z porodu, ale i úžasný pocit překvapení co to bude a jak se to bude jmenovat.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist