RE: Těhule duben 2011

3.11.2010 (11:52) #859224 AnonymHost Šárko, to s těmi vitamíny je asi o dost složitější – já mám prostě zjištěné, že tělo ty chemické dodávané formou doplňků nedokáže tak vstřebat jako ty přirozeně obsažené ve stravě.Zase je dobré, že Ti lékař udělal rozbor krve a indikoval to „na míru“. Můj doktor není zastánce uměle dodávaných vitamínů […]

#859224
Anonym
Host

Šárko,

to s těmi vitamíny je asi o dost složitější – já mám prostě zjištěné, že tělo ty chemické dodávané formou doplňků nedokáže tak vstřebat jako ty přirozeně obsažené ve stravě.
Zase je dobré, že Ti lékař udělal rozbor krve a indikoval to „na míru“. Můj doktor není zastánce uměle dodávaných vitamínů ani v době těhotenství (mimo kyseliny listové).
Já si zkusila koupit ten Femibion 400 – je tam ty kyselina listová +pár vitamínků ale je to drahý doplněk, takže si ho nebudu už kupovat. Jak jsem tu psala, jsem spíš pro přírodní cestu a investuji spíše do zelených potravin – jako je mladý ječmen a Chlorella (ve které je těch přírodních vitamínů opravdu dost a jsou doporučené i pro těhulky). Každý by to nesnesl – ale já si na tom fakt pochutnávám. Vím, že tak dělám pro své i mimískovo zdraví dost.
A s tou sexuální abstinencí máš jistě pravdu. Naštěstí já nějaký klidový režim nařízený nemám a gynekolog mi sex nezakázal, jen doporučil jak můžeme…vím, že při minulém těhotenství jsem měla placentu v začátcích taky dole přes branku, sexu jsme se zcela nezřekli a vytáhla se mi taky nahoru pěkně, že jsem mohla rodit přirozeně. Něco jiného by bylo, kdybych krvácela a měla nějaké enormní bolesti, to by mě myšlenka na sex ani nenapadla. Tak asi tak jak to mám já.

Ad mléko – já taky nemůžu cítit mléko, když se ohřívá – nedělala jsem nikdy ani klasickou krupicovou kaši+o( . Prostě mi to zošklivily učitelky ve školní jídelně, když mě nutily jíst mléčnou polívku. No a teď – mám vyloženě skoro každý den chuť na banánový koktejl, vypiju i 3/4litru, sladím to troškou třtinového cukru – prostě asi si to mimísek žádá – aby měl pevné kosti a rostly mu pak dobře zoubky. Takže vápníku snad budu mít dostatek. Je to stejně paráda, jak nás intuice směruje, co je pro tělo dobré a čeho se máme zříct.

Vařím si červenou řepu na salátek k večeři, udělám si ho pěkně s jablíčkem a domácím dresinkem z kys.smetany. Už se na něj těším. Asi do něj nastrouhám i mrkvičku.

Tak se mějte maminky co nejlépe to jde a užívejte si svůj krásný stav co nejvíc!

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist