RE: Těhule duben 2011

30.9.2010 (10:51) #858900 AnonymHost Ahoj všem! Pročetla jsem příspěvky, a že jich tu je požehnaně:) , to je moc dobře.Mrzí mě holky za vás, které jste nebyly spokojená s přístupem lékaře u NT scr. No já popravdě taky ne, jediné co bylo pozitivní, že vše vyšlo negativní a fotečka je aspoň trochu viditelná. Jinak jsem […]

#858900
Anonym
Host

Ahoj všem!

Pročetla jsem příspěvky, a že jich tu je požehnaně:) , to je moc dobře.
Mrzí mě holky za vás, které jste nebyly spokojená s přístupem lékaře u NT scr. No já popravdě taky ne, jediné co bylo pozitivní, že vše vyšlo negativní a fotečka je aspoň trochu viditelná.

Jinak jsem včera byla s dcerkou v Praze na nastování kochleárku, bylo to vše trochu hektické, ale zvládly jsme to a pak mě čekala poradna. V Praze jsem zjistila, že jsem jakoby malinko zašpinila, tak se to moc hodilo, že jsem měla ještě týž den poradnu. No a bylo to způsobené tím, že mám zatím placentu tzv. vcestnou – je dole přes branku a v úterý jsme měli s manželem tulící večer:) , takže to je kvůli tomu. Viděla jsem mimčo na UTZ, doktor se chtěl přesvědčit jestli není za problémem hematom a naštěsí ne. Dle UTZ mimčo roste pořád stejně, včera jsem byla dle PM 13+5, dle UTZ 14+0. A je to tedy fofr, od NT screeningu, kde jsem viděla mimi před 2 týdny tak to tedy povyrostlo! Klečelo jakoby na kolínkách, s nožičkama pořád v pohybu, hlavičkou směrem dolů – minule koukalo nahoru:D . Tak mi spadl kámen ze srdce. Doporučení máme s manželem takové, že nemáme divočit, se sexem prostě kvůli té mé placentě opatrně (řekl doslova že může manžel jen na krajíček…). No a jak mi poroste děloha, že se ta placenta může přestěhovat do normální pozice, což jsem měla úplně stejně u Danielky. Při jedné poradně mi řekl Dr., že pokud takto placenta zůstane, nemohla bych rodit normálně ale musela bych na císařský řez. Teď už se kvůli tomu nestresuju je moře času a uvidí se jak se to vyvine. Do poradny jdu za 4 týdny 27.10..

Rybízku:
S tím triple testem jsme na tom stejně, včera jsem o tom mluvila s Dr. a řekl mi, že pokud v Gennetu chtějí ten integrovaný test včetně triple testu v 16.týdnu, tak ať to neodmítám. Takže na něj pojedu. No nejsem z toho vůbec nadšená, ale asi Dr. vědí co říkají. Tak jim budeme důvěřovat.

Haňulka se ptala na můj 1. porod: Tak Danielka se narodila 1.ledna 2005 ve 21.49 – kdy příjezd do porodnice byl asi ve 20.15, následovalo měření na monitoru, pak jsem se osprchla, došla na WC a pak už jsem měla takové nucení tlačit, že přišla porodní asistentka, zkonstatovala, že je čas a na pár kontrakcí se Danielka narodila a byla 1.miminkem ve městě (a to se narodila takhle pozdě večer).
Při příjezdu do porodnice mi sestra po prohlídce řekla, že se mimi určitě narodí do půlnoci a že bude první, že se nikdo na Nový rok ještě nenarodil. To mě tedy překvapilo:D ! A kromě krvácení po porodu, kdy mě museli ještě převézt na jiný sál a kontrolovali, zda odešla celá placenta tak byl porod rychlý, bolesti se daly vydržet a nemám tedy zlé vzpomínky. Žádný epidurál, či jiné prostředky u mě nebyly potřeba. Já to brala hodně pozitivně s manželem, že už nastala ta správná chvíle a že za chvilku budeme 3 tak asi působily ty správné hormony a tlumily mi bolest. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Takže pokud to bude takto i u 2. porodu vyjma to krvácení tak by to byla paráda.

Holky opatrujte se, já mám mít trochu klidový režim, ale žádné léky naštěstí brát nemusím.
A ať už máte jen dobré zkušenosti s prohlídkama a screeningama a fotečky ať máte příště dle Vašich představ!

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist