Penelope Cruz: La Mama!

„Pokud budu mít děti, chci, aby všechno šlo opravdu dobře. Chci, aby mateřství byl můj nejlepší a nejúspěšnější projekt v životě. Nejsem si jistá, jestli věřím v manželství. Rozhodně ale věřím v rodinu, lásku a děti,“ prohlásila španělská herečka Penelope Cruz (39) v roce 2009. Tento svůj projekt zahájila o dva roky později, kdy dala život synovi Leonardovi. Nyní přišlo na svět druhé dítě – dcera Luna.

I když pro Oscarovou herečka není manželství na prvním místě, vdaná je. V roce 2010 se provdala za svého hereckého kolegu Javiera Bardema (44). Ačkoliv se herci znají již řadu let (setkali se v roce 1992 při natáčení filmu Šunka, šunka), jejich milostný vztah se vyvinul až s úspěšným filmem Vicky Christina Barcelona. S filmem, za který získala Penelope Oscara jako první španělská herečka v historii. Vztah slavného páru byl dlouhou dobu utajený, pak ale o rok později i Javier přebíral ocenění na festivalu v Cannes. A při té příležitosti přede všemi vyznal Penelope lásku.

 

O rok později se oba radovali z prvorozeného syna Leonarda, kterému se podle všeho rozhodli pořídit sourozence.

„Příroda je velmi moudrá, dává nám devět měsíců na přípravu, jenže v okamžiku, kdy uvidíte tvář svého dítěte, jste navždy proměněni a nic není, jako dřív,“ řekla Penelope v jednom z rozhovorů.

Ohledně svého těhotenství a porodu je ale španělská herečka poněkud tajemná. Otázkou dlouho zůstávalo pohlaví dítěte, ale i místo, kde bude Penelope rodit, zda ve Španělsku, nebo v nemocnici v Los Angeles, kde přišel na svět Leonardo. Jeho sestřička se nakonec narodila v madridské nemocnici. Pyšní rodiče své druhorozené dítě pojmenovali poeticky – Luna Encinas Cruz. Luna ve španělštině znamená měsíc, prostřední jméno holčička získala po svém otci Javierovi, překládá se jako strom života.

Během svého těhotenství trávila Penelope čas se svou sestrou Monicou (36), která porodila letos v květnu. Monica, která se živí jako módní návrhářka, se rozhodla pro umělé oplodnění. V jednom z rozhovorů řekla, že pokud bude stále čekat na dokonalého muže, mohla by přijít o možnost být matkou. „V prvních měsících svého těhotenství jsem cítila jistou izolaci a sama jsem se vyhýbala odpovědím na složité otázky, které dříve či později budu muset řešit. Pak jsem se ale rozhodla vyjít s pravdou ven. Toto téma by nemělo být tabu. Chci poděkovat všem těm anonymním mužům, kteří plní životní sen ženám, jako jsem já,“ prohlásila upřímně.

Byla to právě Penelope, která svou sestru po celou dobu podporovala. „Mateřství si ale musíte prožít především sami. Podpora okolí je nesmírně důležitá, ale nikdo vás na to nemůže úplně připravit. Mateřství úplně změní váš pohled na svět.“

K těhotenství španělské herečky se vyjádřila i jižanská kráska Salma Hayek, která se s Penelope přátelí. „Penelope se narodila, aby byla matkou. Je od přírody bojovnice. Řekla jsem jí, že její děti budou ty nejšťastnější na světě,“ prohlásila na adresu své kamarádky Salma.

A jak s oblibou poznamenávají média, dcera Penelope Cruz už má i nápadníka. Narodila se totiž ve stejný den jako anglické princátko George Alexander Luis.

5.8.2013 12:13 | autor: Eva Kouřímová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist