Těhulka Live! Tereza: matka na útěku

Poslední víkend v únoru jsme strávili v Polských Tatrách. Měla jsem po šestinedělí a chtěla jsem někam na výlet. Stačilo by mi jet i do Jeseníků, pokud by mi tam někdo pronajal chatu, ale v této super korona době jsme museli až do Polska, kde byl svět ještě v pořádku. Jeli jsme do hotelu! Wow! A snídali jsme v restauraci. Wow. Kafe z porcelánu a pivo z kryglu byl další level našeho nadšení! 

tehulka-live-tereza-1100x618.jpg Zdroj: Tereza Milatová

Užili jsme si krásné tři dny v horách a díky našemu thulákovi a svalům Tomáše a Libora jsme prošli túry, kde byl kočárek pravděpodobně úplně poprvé. Ne náš, ale jakýkoli. 🙂 Tony se choval jako reklamní miminko. Před ostatními lidmi byl nejhodnější a nejvzornější. Prakticky celou dobu na výletech prospal, až jsem měla potřebu ho kontrolovat, zda je v pořádku. Prospal i 5 hodin v kuse. Asi mu dělal dobře ten horský vzduch a zima. Zato v noci nám to dával pořádně sežrat. Budil se co hodinu, což dost ovlivňovalo moje ranní rozpoložení. Naštěstí ho Tomáš vzal ráno běhat, abych si aspoň na hodinku mohla dáchnout a užít si den na horách. 

Jen v sobotu ráno mi to blažené potěšení zkazili naši politici, když vyhlásili uzavření okresů na tři týdny. Už jsme otestovali Tonyho na delší cestě v autě a chtěli si udělat výlet do Prahy. A teď mě nepustí ani do Ostravy za mámou? Regulérně jsem se rozbrečela zoufalstvím a začala vyhrožovat emigrací. Jenže do letadla potřebuje Tony doklad. A ten Tony nemá. Vlastně jsem ho vzala do Polska neoprávněně. Ale to jsem si uvědomila až tam. Vůbec by neměl opustit hranice, dokud nemá občanku nebo pas. Tak bacha na to, holky, jestli se budete chtít vydat s miminem za hranice, mějte doklad!

V neděli jsme se (k mé nevoli) bohužel museli vrátit domů. Naštěstí nás nikdo nezastavil a neobvinil nás z únosu Tonyho. 😀 Každopádně, pořád mě neopustila touha emigrovat. Aspoň na chvíli. Třeba na pár týdnů. 

V pondělí jsem tedy hned vyrazila na úřad vyřídit Tonymu doklady. Když to půjde dobře, tak je do týdne máme a můžeme někam odletět. Taky jsem začala zjišťovat podmínky různých zemí při vstupu a návratu domů. Všechny ty povinné testy a další peripetie kolem mě docela odradily. Ne na dlouho tedy. Nechuť podrobovat se systému mi vydržela asi 10 dní, než odletěli švagrovci do Egypta. Když už ti někam letí, tak my to dáme taky přece! Dokonce i Tomáš už se tvářil více na odlet, než na “chystání se na golfovou sezónu” doma, což mě dál motivovalo k vyhodnocení, která destinace bude pro nás nejlepší.

Zavolala jsem do cestovky, kde jsem zjistila, že bychom mohli do Emirátů nebo na Kanáry. Egypt jsem zavrhla spíše já kvůli hygieně. Nechtěla jsem riskovat, že tam Tony nebo já a pak Tony ode mě chytne faraonovu pomstu. Snažila jsem se namotivovat i babičky, aby jely s námi. Těm se úplně nechtělo pouze s cestovkou “Tera tour” (rozuměj se mnou) na Kanáry kvůli nějakým pojištěním a “garancím” návratu. Nezávazně jsme tedy zarezervovali zájezd s cestovkou do resortu do Emirátů. Slova jako zájezd, cestovka a resort mě vždycky dost děsila, ale s vidinou hlídacích babiček bych snad byla schopná odjet i tam. Vlastně bych asi byla schopná odletět už kamkoli.

Nakonec si to moje mamka rozmyslela. Že se bojí, aby se nenakazila a dostala jsem doporučení taky zůstat doma, že si někde vygooglovala, že Tony může v letadle až ohluchnout. Trochu si myslela, že se bez babiček nikam nevydáme. No, my bez babiček se aspoň nevydáme do resortu, na zájezd s cestovkou.

Kanáry byly teda opět ve hře! Takže už jen najít nevyprodané letenky (ty z Prahy byly vyprodané na týdny dopředu) za nějakou aspoň trochu normální cenu. Nakonec jsme našli charter s polskou cestovkou, kde byla další challenge ji přesvědčit, ať nám prodá pouze jednosměrnou letenku. Bylo to docela napínavé, protože pozitivní odpověď jsme dostali až po cestě na snad negativní test. 🙂 A dokonce i jedna babička letí s námi. Hurá!

20.5.2021 5:37 | autor: Tereza Milatová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist