• Toto téma neobsahuje zatím 9žádnou odpověď. Do diskuze (9 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (z celkem 90)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891346
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Tak Bery gratuluji k přiklepnutému těhu.Já byla na prvním screningu 13+2 a na biochemickém rozboru krve před tím screningem který vyhodnocují společně tak 11+2.Jinak na krvy jen na aids,na určení skupiny a kvůli žloutence to jsem byla hned 9+2kdy mi potvrdil těhu.

    Jinak já teda přibírám nehorázně.U ledničky nekempuji a chodila jsem do 38+2 plavat 3x týdně a to 50minut.Prostě se to na mě lepí ale co mám dělat.Jím hodně ovoce a to je sladké takže asi tím-možná,ale pak se mi chodí lépe na wc.

    #891347
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky a maminky.BERY na začátku těhu sem chodila k doktorce taky po tak dlouhé době.Stejně tak so bylo s vyšetřením kve a jiná vyšetření.Taky mi to přišlo jako dlouhá doba ale uteče to děsně rychle.Ale pokud budeš mít sebemenší potíže,bolesti nebo začneš třebas jen špinit tak zajdi k doktoru hned.Radši desetkrát zbytečně než jednou pozdě.My dnes jdeme na půlroční prohlídku a dostanem včeličku.

    #891348
    b Bery
    Registrovaný uživatel

    Evíku mě nejde o to, že za dlouho, ale o to, že mi přijde pozdě ve 13.týdnu poprvé brát krev a moč a měřit a vážit… a jánevimco se ještě v poradně dělá. O screeningu ani triplech nepadlo ani slovo a já blbka nadšená z toho srdíčka měla zatmění na mozku a vubec se nezeptala! Příští týden tam budu volat, jak to vlastně mysleli. Možná, že jsem podle plodu vlastně míň než 10. týden a budu potom akorát! ?????

    #891349
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    jo jo zavolej tam a jestli ses nepřeslechla.Buď drzá.Oni spoléhají na nevědomost a když je překvapí nějá s prožíznutými ústy tak se divý,ale máš na to právo.Já jsem si psala někam jestli by mi udělali screning ikdyby mě tam dr neposlal a oni ,že jo a snad to bylo do 1000kč,možná ani to ne.
    No jestli jsi to neměla pravidelný tak to odhadují podle velikosti plodu

    #891350
    p pklaara
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak já jsem byla na screeningu v Brně, naměřili mě přeně že su 13+4. platila jsem za to 1500,-, dostala jsem fotku a řekli, že je vše ok. Brali mě krev a z té bylo taky vše ok, takže Bery asi to neni pozdě. Jinak protože jsem zezačátku špinila a krvácela, tak sem si taky říkala, jestli to nechce častější kontrolu, ale nic normálně po měsíci a vše je ok…samozřejmě že jak se něco dělo, tak sem si taky volala, ale nakonec sem to využla jen jednou….
    S tou velikostí je to taky drsný, nejdřív jak je to malý, že to neodpovídá posledním menstuaci a když teď chodím na utz ne ke své ale do Brna tak to sedí. Z toho si teda hlavu taky nedělej.

    Jinak Evi děkuji za malé zklidnění kvůli váze, ale jsem v půlce 6 měsíce a mít tolik kil nahoře mě přijde fakt masakr, právě proto, že vím a už i vidím jak ta váha jede poslední doubou čím dál rychleji navch.

    Včera mě dala doktorka zpětně obrázky malé jak jsem měla dělohu dozadu…. jako masakr..ukázala bych ale nevím jestli to zde jde….

    #891351
    s salvaje
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak já furt koukám, kdy se objeví těhulky 2012 a furt nic. Bery, super, že jsi to tu založila!!!

    My se pro mimi rozhodli v březnu tohoto roku a začala jsem sem chodit. Jenomže, jak se nám zatím nedařilo, tak jsem sem chodit přestala, už jsem z toho začínala magořit 🙁 Ale teď se konečně zadařilo a dle ms jsem v 6 tt. Ve středu jdu poprvé k doktorce, tak jsem z toho celá nervozní.. Vůbec nevím, co mě čeká… Je to moje první těhu… Mám strach, aby bylo všechno tak, jak má…
    Navíc jsem teď nachlazená, mám rýmu, kašel a bolení v krku, tak jsem z toho fakt nadšená…
    Bery, co Ty, jak se daří?
    Jinak mně je 26 let a bydlím s přítelem kousek od Uherského Hradiště, kdyby se objevila nějaká maminka někde poblíž 🙂

    #891352
    k Katka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky čekatelky 🙂 Nemáte některá v plánu látkovat? Mám na prodej pár kousků látkovek (popoliny, haipa-daipa a ještě nějaké kousky) Jestli jo, písněte mi na mail: katerina.zustakova@centrum.cz
    a pošlu klíďo i fotky 🙂

    Mějte se krásně a užívejte pupíky 🙂

    #891353
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Salvaje gratuluji k těhu.Je to oprus být nemocná když jsi zjistila,že jsi těhu,ale teď nastává období chřipek,rým a kašlů no a nedej bože angín.Já jsem otěhotněla hned jak jsem si naplánovala a to mi je už 36let.Ale také na začátku jsem byla nemocná-rýma a kašel a hnusný a do toho jsem si opařila nárt takže celou noc noha v lavoru se studenou vodou a až ráno jsem si na to mohla něco dát.Předtím ani panthenol nezabíral,pak až fenistil.Ale k tomu nastydnutí.Nesmíš skoro nic.Hlavně ze začátku,to se všechno důležitýho vyvíjí.Na rýmu můžeš Vincentku se spreji nebo je dobrý Pinosol ten se sice kape,ale je větrový a v těhu nevadí.Paralen můžeš 3-4denně.Bacha teplota nad 38stupnů.Na kašel Stodal,Stopkašel(teda myslím)Sinupret-ten je i na dutiny a pak jsem cucala Müllerovy pastilky s lišejníkem,ale je jich víc druhů tak se jukni na net.Přeju ať se vykuryruješ a ať těhu probíhá jak má.Já jsem přesně na konci a jen čekám kdy se nájemníček postěhuje ven-máme to překvapení,nevíme co to bude zda Maxim či Adina(zvláštní jména,ale nechtěla jsem takové co letí,aby se otočila půlka hřiště a vůbec ne po rodičích-fantazie musí být.,líbylo se mi Mikuláš,ale to by prcek měl vše blízko sebe a k přítelovu příjmení se to nehodí)

    #891354
    b Bery
    Registrovaný uživatel

    Salvaje moc gratuluju!!! Já se taky bála první kontroly, ale pořád jsem doufala. Tak jestli nešpiníš a doteď jsi to nedostala a test byl pozitivní, tak tam asi něco najdete 🙂 Pak se pochlub!
    Pklara a Peťul, já jsem si napsala do kalendáře týdny a zjistila jsem, že to nebude 13 týden, ale 15týden!! Takže zítra budu volat, že chci žádanku na screening. Problém je ten, že ve 12. a 13t dle MS jsem na těch služebkách 🙁 . No ale snad to pujde nějak udělat a neprošvihnu to! To bych byla vážně nasr… kdyby mi řekli, že mi ten screening už neudělají, protože je na něj pozdě!
    Pklara ja jinak neměla na začátku vubec žádné problémy, vlastně nemam doteď. Jedinkrát sem trošinku nezašpinila, natož pak krvácela. O kontroly mi nejde, vlastně bych na ně nejradši nechodila, protože mě hrozně vadí to vysedávání v čekárně. Jde mi opravdu o ty testy na genetiku a vývoj. Pokud by bylo mimi s nějakou vadou, šla bych na potrat, neumim si představit, že bych měla postižené dítě. To je pak tragédie pro širokou rodinu a konec života pro matku. To mi jednou řekl náš obvoďák, když sem se přiznala, že se snažím otěhotnět a byla jsem na ultrazvuku – a já s tím naprosto souhlasím. Takže to chci vědět raděj dřív než dýl!

    Jinak sem stále v pohodě, je mi dobře. Nezvracím a jediné co mi je je únava. A ještě větší lenost než normálně 😀 😀 . Jakmile mi někdo vyhrožuje s procházku vstávaj mi vlasy hrůzou na hlavě 😀

    #891355
    b Bery
    Registrovaný uživatel

    já tam napsala ultrazvuk, ale myslela jsem samozřejmě rentgen!!!

    #891356
    s salvaje
    Registrovaný uživatel

    Holky, moc děkuju za gratulace :$
    Já taky zatím žádný problémy nemám, jedinkrát jsem nešpinila, nekrvácím… Špatně mi taky není… Jen mě sem tam popíchává v podbřišku (nejvíc, když teď kýchám nebo kašlu) a taky se mi dost točí hlava. Někdy fakt hodně. Ještě než jsem takhle onemocněla, jsem byla v obchoďáku mezi regálama a najednou mi začalo všechno splívat do jedný barevný čáry. Připadala jsem si jak opilá 😀 Naštěstí ale zatím nezvracím. Jezdím totiž do práce busem, hodinu ráno a hodinu navečer. Neumím si představit to cestování, kdyby mi mělo být zle +o(
    Jinak, Bery, taky bych si postižený dítě nenechala, v tom s Tebou soulasím.
    Holky, kdy to tak myslíte mám říct v práci?

    #891357
    s salvaje
    Registrovaný uživatel

    Peťula, tak to jsi měla dobré, že jsi otěhotněla hned. To já se takhle furt bojím, aby bylo vše ok… Ale zase jsem si za tu dobu uvědomila, že to mimi fakt chci, a že nebudu litovat :$
    A co se týká jmen, taky nechceme takový, jakých je spousta. Proto jsme zavrhli Natálku, i když se nám oběma to jméno hrozně líbí. Jinak už máme jména dávno vybraná 🙂 Holčička bude Aneta (myslím, že to teď už není tak rozšířený jméno a líbí se mi, to hlavně) a kluk Martin, po příteli, a ani bychom se asi na jiným neshodli 😛

    #891358
    Anonym
    Host

    Salvaje uplne vzpominam na sebe 🙂 taky me pichalo a ani jsem nemusela kejchat! Ale pak to prestalo samo od sebe. O te praci jsem hodne cetla tady na webu jsou dost uzitecne clanky na to tema. Nejdulezitejsi je, ze kdy to reknes je fakt ciste na tobe. Hodne holek to nechava po 12.tydnu. Ja to rekla driv, kdyz mi na kontrole v 9.tydnech dr potvrdil ze mimimu bije srdicko. Mam totiz v praci casto narocne sluzebky a uz na ty dlouhe nechci. A taky protoze se to u nas cekalo a vedela sem, ze s tim nebude mit nikdo problem.
    Zalezi co delas a jak jsou schopni za tebe sehnat nahradu a stihnout ji vyskolit? Taky se te na to zepta doktor 🙂 muj se tvaril, ze kdybych se na to necitila, muzu kdykoliv prijit pro neschopenku. Je to dilema! Ale je to fakt uleva kdyz je to venku, vsichni ti pogratulujou a pak uz se jen chodi ptat jak ti dneska je?!

    #891359
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.Salvaje gratuluji k těhotenstí.Holky mluvíte mi z duše.My sme taky byli od samotnýho začátku rozhodnuti že kdyby se ukázalo že miminko bude postižené tak bych šla na přerušení.Holky šetřete se a vyhýbejte se všem bacilům.Těch léků co můžete v těhu fakt moc není a ty co můžete zase nejsou moc účinné.Stačí ty nevolnosti co jsou v těhu normální.Jinak Matyášek má v šesti měsících 8280g a 69cm.Je to prostě obřík.

    #891360
    b Bery
    Registrovaný uživatel

    Pklaara, maš za sebou screening a triply? Jaké máš zkušenosti? Díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (z celkem 90)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist