35.týden – jaká je ideální váha mimnka??

  • Toto téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (7 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 12 let, 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 12. (z celkem 12)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891687
    Anonym
    Neaktivní

    Ahoj holky.. můžete mi někdo napsat, jaká je cca ideální váha miminka v 35.t?? Jsem mimo Čr a v pátek jsem byla na ultr. kde mi bylo řečeno, že jednak já mám příliš vysokou váhu (k dnešnímu dni 11kg) a miminko to samé. Prý mám upravit jídelníček a začít více cvičit nebo budu mít problém při porodu, že bude miminko příliš velké. Ale vzhledem k tomu, že jsem ve směs na ovoci, zelenině, rybách a každý den plavu, tak už opravdu nevím, co víc bych měla dělat*-) . Hledala jsem nějaké odkazy na českém netu a dle všeho je váha, jak moje tak miminka v pořádku? Prostě v každé zemi je to asi trošičku jinak, ale stejně se raději informuji..:) . Všem přeji krásný dne…

    #891688
    s Sisa
    Registrovaný uživatel

    Dobrý den, váha miminka se pohybuje okolo 2,5 kg. Myslím, že 11 kg přibrat během těhotenství je zcela v normálu. Nevím, kde jste byla na kontrole, ale moje sestra přibrala během těhotenství 25 kg a její holčička při porodu vážila 4 kg. My jsme teď ve 34.týdnu, přibrali jsme ,,jen“ 7 kg a váha našeho miminka je 2 kg. Takže se nebojte, každá žena má těhotenství úplně jiné a přírústek váhy je taktéž úplné jiný. Pokud máte vyváženou stravu, není čeho se bát. Já dokážu sníst kilo ovoce na počkání, ale maso aby do mě soukali..Prostě tělo si řekne samo, co potřebuje. Nebereme žádné preparáty, které se doporučují v těhotenství a všechny výsledky testů máme v naprostém pořádku. Takže hoďte to za hlavu…Myslím si, že kdyby byl problém s miminkem, tak by Vás měli strašit. Kamarádka také necvičila, ani neplavala, nejedla pořádně, přibrala 6 kg a porodila nádherného a zdravého chlapečka. Takže přejeme příjemné dotěhulkování a v rámci možností taky porod…
    Sisa

    #891689
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    na kontrole v 35tt+2 bol vahovy odhad mojho miminka 3kg (cize asi o 500gramov viac, nez podla tabuliek). Doktorka len povedala, ze to bude velky chlap a to bolo vsetko. Ja sama som drobna a do dnesneho dna som príbrala 6kg. Takze to vobec nie je o vahe mamicky. Urcite nijak svoju stravu nemusite upravovat. Miminko si aj tak vezme, co bude potreba.

    #891690
    Anonym
    Host

    Ahoj, ¨
    já jsem teď v 36. tt a přibrala jsem už skoro 14 kg!!! Doktor mi vždycky jen řekne, ať tu váhu trošku hlídám, ale jinak nic. Spousta mých kamarádek s dětmi přibrala přes 20 kg a dneska to na nich není nikde vidět a děti jsou také v pořádku, takže si myslím, že není čeho se bát. Jinak váhu svého miminka bohužel nevím, to mi nějak nezjišťovali, tak se na to hned zkusím zeptat :-))
    Krásný den…

    #891691
    t Trexx81
    Registrovaný uživatel

    Ahoj.
    Já jsem teď 35.tt a přibrala jsem 10kg a nikdo mi při kontrole k tomu nic neřekl. Naopak, mě chválili, jak jsem šikovná mamina. Váhu miminka teď taky nevím. Naposledy mi ji řekli v 30.tt a to malá měla 1650g. Já bych si s nějakou dietou ani cvičením hlavu nedělala. Já kromě cvičení pro těhotné nechodim cvičit nikam a dietu taky nedržím. Pokud nemáš nějaké zdravotní problémy jako těhotenskou cukrovku, apod, tak si užívej těhotenství a nenech se doktorama vystresovat.
    Mějte se …

    #891692
    n noen
    Registrovaný uživatel

    Tak mě čeká vstup do 35.tt a mám již 20 kg navíc, prcek má 2 kg:)
    Dr. mi taky říká celé těhotenstí, že moc nabírám, ale jím zdravěji, pravidelněji a v menších porcích, jak mi doporučila a stále přibírám.:S Problém je možná s cvičením a pohybem, který mám přísně zakázán – rizikové těhotenství. Taky jsem dost oteklá, takže si myslím, že hodně z mé váhy dělá teď voda. Neřeším, pak to snad shodím. Hlavně ať je mimi zdravé!!!

    #891693
    Anonym
    Host

    Ahoj já jsem teď ve 35 tt a přibrala jsem asi 8 kg. Bohužel mi zjistili těhu cukrovku takže mám upravený jídelníček a malá teď váží 2,2 kg. A to mi doktor řekl že může mít až 3,7 kg až se narodí. Takže to bude asi pěkný macek. Ale jak řekla kámoška na zimu dobrý..:D

    #891694
    z zuzlabetka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky..já jsem ted ve 37.tt .. zatím mám nahoře 6kg..když jsem byla ve 35tt na ultrazvuku naše mimi mělo 4kg… 😀 takže holky já o moc soudit nemůžu 🙂 jen jsem zvědavá co to ze mě vyleze 🙂

    #891695
    Anonym
    Host

    ahoj 🙂 ja jsem nyni ve 35.tt a nahore mam 20kg, pri screeningu miminka, ve 31.tt vazil zhruba 1651g. kolik ma ted nevim… 8-|

    #891696
    p pavlna75
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,být tebou,vůbec bych to neřešila a rozhodně bych se tím nestresovala.Mít ve 36.týdnu 11 kg nahoře je paráda,nevím,co by víc tvoje lékařka chtěla,co asi tak může říct maminám,které přiberou 20,25kg?Mě už od 30.týdne říkali,že bude mrňousek větší,měla jsem z toho hrůzu,první syn(dnes 12 let)2.5kg a 48 cm a letos v květnu se mu narodil bráška a 3.65kg a 52 cm,rozdíl byl,ale nebyla to žádná katastrofa,tak se neboj,kamarádka rodila holčičku,4.5kg a 54 cm(a to jsem teda lapala po dechu,z tech rozměrů) a říkala,že rozdíl nepoznala,měla už chlapečka a ten měl přes 3 kg,že jí to přišlo stejný a ve finále já se teď tahám s půlročním 9ti kilovým chlapíkem,72 cm a její malinká měla v půl roce 6 kg.Takže žádnej stres,každý to má jiné,žádné tabulky na to nejsou,jo a já přibrala 15kg,šla jsem rodit s 85kg a nikdo mě nenadával kvůli váze,naopak,vždycky to může být horší.Ahoj a drž se.

    #891697
    m Marmla
    Registrovaný uživatel

    By mně zajmalo co je podle lékařů veliká váha, to kolik žena přibere ne vždy přece může ovlivnit. Zadržuje se třeba dost vody a tak. Já u prvního syna měla 16 kilo nahoře a měl 4 kila a to mi tvrdili, že bude mít maximálně 3,5 kila, haha, málem mně na porodním sále kleplo. U druhého syna jsem jedla jak zjednaná a měla 30 kilo a malej měl stejnou váhu jako první syn. nyní čekáme třetího chlapíka a moc nevěřím, že by váha ovlivnili jak dětičky rostou. Hold jsou děti malé a velké a nesouvisí to s váhou matky. takže žádný stres a pěkně si užívej poslední týdny těhotenství:D

    #891698
    Anonym
    Host

    ahojky,já jsem dnes v 35tt a mám 10kg nahoře:D ,trošku mi otékají nohy,ale to je z toho vedra,malej vážil před 3 týdnama 1600g,tak si myslim že je ta akorát:P ,je ůplně jedno,kolik kdo přibere,hlavně že je miminko zdravé!Všem přeju hodně štěstí!!!!!!!!!

    #891699
    Anonym
    Host

    barab – tak to máš asi divného lékaře, já jsem dnes 35+4 a před 2 dny jsem byla na prohlídca a malý dle odhadů lékaře má 3047 g (+ – 447g) tak že se to přesně nedá odhadnout, ve zprávě do porodnice mám, že mimčo bude větší cca 90 percentil a porodní váha možná ke 4 Kg. Já mám nahoře 11 Kg což je ideální váhový přírůstek, také záleží jakou máš výchozí váhu a postavu, já mám vše v břiše a jsem štíhlá. V žádněm případě neblázni s dietami a chod na procházky, omez sladké hodně cukrů je i v ovocích nejvíce jablka, banán a víno, ale teď to neovlivníš, malý si vezme co potřebuje. Mě doktor řekl, že i když jsme s přítelem oba štíhlý a máme cca 172 cm tak mě dobře funguje placenta a pupečník a malému jde hodně výživy. Pokud si pamatuji tak podle diagramu v těhu knížce a mého porodníka je ideální váhový přírůstek v těhu do cca 13-14 Kg

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 12. (z celkem 12)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist