Adopce

 • Toto téma obsahuje celkem 44 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel I Irisska a poslední změna proběhla 5 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 44)
 • Autor
  Příspěvky
 • #841117
  Anonym
  Neaktivní

  nu jak vidim jsem tu prvni.Chtela bych se zeptat jestli nekdo vite blize o adopci?Hodne me to zajimava.Co je potreba jake podminky clovek musi splnovat apod. Budu moc rada pokud mi nekdo odpovi.Moc dekuji.Pa

  #841118
  a Alice.Ne
  Registrovaný uživatel

  Mám stejný dotaz….chtěla bych vědět jaké jsou podmínky apod…a druhý dotaz jestli znáte nějaké webové stránky, kde jsou poté různé pobočky aj….jelikož sem z Jižních Čech tak mám obavu aby tady vůbec něco bylo…děkuji za odpověď…

  #841119
  h Magda (Babyweb.cz)
  Registrovaný uživatel

  Mít dva tatínky nebo dvě maminky? No tak to mi přijde jako úplná tutovka, nepřijde mi v tom žádný problém. Dítě přece potřebuje hlavně lásku a nějaké detaily typu sexuální orientace rodičů do určitého věku moc neřeší 🙂 Prostě rozhodně lepší dvě maminky než žádná…
  Takže z hlediska dítěte je to jasné, ale co okolí?
  Co si myslíte vy? Je naše společnost schopna akceptovat homosexuální (adoptivní) rodiče?

  #841120
  Anonym
  Host

  já absolutně nesouhlasím. základem státu je rodina, máma a táta, kdy jsou dítěti vštěpovány základní a morální kodexy. Muž atˇ je mužem a žena ženou! tzn. muž tátou a žena mámou. Homosexualita, ať si ji omlouvá dnešní zvrácený svět jak chce, je zcestná a homosexualové nebo lesbičky už z trucu snad nevědí co by, jak se jim omrzí jejich „partner“, tak si najdou pak zvířata? a ještě nám budou pak nalhávat, že to mají vrozené :O … takže já jsem zásadně proti adopcím homosexuálním či lesbickým párům!

  #841121
  d danka7
  Registrovaný uživatel

  Napsala jsem již pod článek na hlavní stránce, ale nedá mi to, abych to samé nenapsala také sem:

  Myslím, že o adopci homosex. páry se můžeme začít bavit až ve chvíli, kdy bude naplněna „poptávka“ po dětech z kojen. ústavů a dětských domovů heterosex. páry – a ta kvůli špatné legislativě stále není. Snad každý zná ve svém okolí nějaký manželský pár, který touží po dítěti, ale ze strany státu zná jen lpění na detailech, vyplňování hor dotazníků a hlavně únavné čekání. Otázka tedy nestojí (!) jestli raději homosex. pár nebo dětský domov, protože čekatelů z úplných rodin (zejména o děti z kojen. ústavů) je v současné době nadbytek. Výzvou státu je tento nepříznivý trend změnit, a pak teprve (nikoli dříve) můžeme diskutovat jestli lidé v registrovaném partnerství mohou adoptovat děti, příp. za jakých podmínek.

  #841122
  Anonym
  Host

  Najprv si dovolím odkaz pre Luci: My „nenalhávame“, že to máme vrodené. Musíte čítať viac literatúry a to hlavne odbornej a lekárskej a potom pochopíte čo je zvrátené. Či homosexualita a jej vrodenosť, alebo vaše názory. A ani žiadne zvieratá nestanú našímsexuálnym objektom…ale tu sa vyjadrovať už naozaj netreba. Všetci vidíme týmto výrokom vašu neodbornosť, neobjektívnosť a hlavne negramotnosť.

  Áno je pravda, že dieťaťu chýba pri dvoch mužoch matka a pri dvoch ženách otec. Ale pozrime sa okolo seba. Koľko detí žije v domovoch bez akéhokoľvek pocitu lásky. Viete si to predstaviť? No viete? Nikto ani len netušíme, aké sú to pocity. Zaspávať v domove bez lásky, bez bozku a objatia!
  Pozrime sa aj na neúplné rodiny. Tu tiež chýba matka, tu tiež chýba otec. Takto bude mať dieťa otcov, či matky dve. Bude mať domov, bude mať podporu a lásku. Bude mať rovnako dobre zabezpečený život, ako deti v klasických rodinách aj po citovej aj po hmotnej stránke.
  Viete čo je rozhodujúce? Individuálny pohľad na človeka. Nie na to či je gay,lesbička alebo heterosexuál. Ide o psychický stav človeka a o jeho zodpovednosť voči úlohe rodičovstva. Nevhodným rodičom môže byť človek akejkoľvek orientácie. Súhlasíte?
  Jediný problém, ktorý je postupne na ústupe, je diskriminácia takýchto detí v školách a to hlavne na základnej škole. Zo stredných škôl sa postupne vytráca a na vysokých o takomto niečom už ani nieje čo riešiť. Hovorím to z vlastnej skúsenosti. Spoločnosť sa postupne vymaňuje z komplexov, nalepených na ľudstvo v priebehu 11.-19. storočia. V budúcnosti to však vidím ako čoraz bezproblémovejšie.

  #841123
  Anonym
  Host

  Ešte dodatok:
  Ja osobne som gay. Som však ešte primladý na to, aby som mohol riešiť rodičovstvo v praxi (22).
  Mám však úžasnú priateľku,ktorá má malinkého synčeka. Prebudil sa vo mne k nemu veľmi silný cit a robí mi obrovskú radosť,keď s malinkým môžem byť. O tomto som celý čas hovoril…o tých citoch. Gay neznamená vždy len odmeranú bezcitnú afektovanú „buznu“…to je len časť spoločenstva, ktoré nám viac menej robí hanbu,pretože na nich si bulvár zgustne a to sú tí, ktorých bulvár všade prezentuje. Ale je tu množstvo gayov, ktorý sú iní a ktorý túžia mať a milovať deti,ktorí sú úžasnými strýkami a krstnými otcami…a chceli by viac…ale konvencie a pokrivené názory im to znemožňujú…

  #841124
  t Hawy
  Registrovaný uživatel

  Když čtu takové příspěvky jaké píše Luci, říkám si, že jí asi nejde o blaho dětí, ale o to, co by tomu řekli jiní a jestli to to neprotiví nějakým nepsaným pravidlům či bigotním názorům církve. U dětí jde především o to, aby měly spoustu lásky, péče a domov. Silně pochybuji, že si lesbičky a gayové děti pořizují z nudy, ale prostě jen proto, že mají stejné pudy jako heterosexuální páry. Chtějí potomstvo nebo dát lásku těm, kterým se nedostala od těch podle Luci“normálních párů“. Já fandím každému, kdo se pustí do výchovy adoptovaného dítěte a je mi jedno jestli je to lesbička, gay nebo hetero…láska k dětem totiž nemá pohlaví ani orientaci:)

  #841125
  Anonym
  Host

  Já fandím tomu,aby gayové a lesbičky mohli adoptovat děti.Jak je zde již psáno,děti potřebují hlavně lásku a mít někoho,komu mohou věřit a mají s ním pocit domova.Plno heterosexuálních párů děti týrají a zabíjejí……myslím,že pokud někdo chce dát dětem lásku, ať je to kdokoliv,hlavně že tu lásku dítě dostane….

  #841126
  Anonym
  Host

  http://www.glpartnerstvi.cz/rodicovstvi/siroka-vedecko-odborna-shoda-na-vychove-deti-stejnopohlavnimi-pary.html „Výjimečně existuje taková shoda v jakékoliv oblasti sociálních věd jako v případě rodičovství homosexuálů, a proto Americká akademie pediatrů a všechny další hlavní odborné organizace specializující se na blaho dětí vydaly zprávy a rezoluce podporujících rodičovská práva gayů a leseb.“

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Homoparentalita%5DWikipedie: Homoparentalita

  #841127
  Anonym
  Host

  Momentálně jsem na mateřské dovolené,ale jinak pracuji jako zdravotní sestra v dětském domově.Názor že děti z dětských domovů,jsou chudáci a chybí jim pohlazení a láska je naprostý nesmysl!Děti byli chudáci než se do dětského domova dostali,když je vlastní rodiče týrali a nebo je zanedbávali.V DD mají tetu, která je tam jen pro ně,nemusí odbíhat k domácím pracím atd. Děti mají teplé jídlo,dostávají sladkosti,mají oblečení a hračky které by jim mohlo závidět skoro každé dítě z normální rodiny.Samozřejmě rodina je základ života a je skvělé když má dítě tatínka a maminku.Ale to že rodiči budou muž a žena nezaručí že rodina bude fungovat,což potvrzuje rozvodovost v ČR.Jenže i tak zůstává hodně dětí (a nejsou to jen romské děti) v dětských domovech,protože se je nepodařilo umístit včas a jsou už velké nebo jsou tam jiné důvody.Já osobně bych dala přednost párům které nemohou mít děti a pak ostatním lidem,kteří dají dětem domov a lásku a je jedno jestli to jsou homosexuálové nebo ne!Myslím že než se bude řešit zda budou moci hom.páry adoptovat děti měli by se změnit zákony,které usnadní a hlavně urychlí adopci jako takovou.

  #841128
  i iduška
  Registrovaný uživatel

  Souhlasím s tím, aby homosexuálové adoptovali děti poté, co se naplní poptávka heteropárů, které nemohou mít děti. Nemyslím si, že vyrůstat v rodině s homosexuálními rodiči je pro dítě špatné, ale je spousta lidí, kteří děti mít nemohou a nejdříve bychom měli upřednostit ty heterosexuální páry, které se dlouho snaží.

  #841129
  g gabriema
  Registrovaný uživatel

  myslim, ze dve maminky nebo dva tatinci mohou byt mnohdy lepsimi rodici a dokazali by dat diteti vic lasky nez klasicka rodina, ktera nefunguje tak, jak ma.myslim, ze bych jim neodepirala pravo na adopci ditete …

  #841130
  Anonym
  Host

  myslím, si, že člověk s jinou sexuální orientací je taky jen člověk a musí sám uznat,že není pro malé dítě vhodné, aby žil v takovémto vztahu, Dítě,které začne chodit do školy se stane terčem posměchů a narážek a mohlo by to nést špatně a později to i přestat snášet a tím se narušit jeho psychika. Dost na to,že je adpotované a že nemá štěstí v životě na vlastní matku a otce a tím i normální dětství,ale pobývat někde po ústavech. Myslím si,že by to celé bylo jen na úkor dítětě a jednalo by se jen o uspokojení homosexuálních párů, kteří si chtějí hrát na normální rodinu a přitom musí sami uznat,že ani oni normální nejsou.To, že je možné, aby byli tzv. oddáni a žili jako ,,manželé“ mě nevadí, ať si dělají co chtějí,ale mít právo adoptovat dítě stejně jako třeba neplodný pár, který 5 let čeká na svěření dítěte do péče a snáší návštěvy ze sociálky,která kouká mj. jak je uklizený byt atd.

  #841131
  d dada2611
  Registrovaný uživatel

  Luci,seš hloupá nána.Důležitá je láska, ne pohlaví rodičů!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 44)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist