Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870759
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ha ha Barčo tak to je dobrý já mám zase termín 4.6 a narozeniny 10.6 😀 bude mi 25.

    Myslím, že s vlasy bys mohla počkat ještě pár týdnů, mě se při minulém těhotenství zlepšily, ale pak mi /klasika/ hooodně padaly po porodu. Jsou to ty hormony. Při padání mi pomohlo zkrátit i o kousek (5-10 cm).

    A ještě mi prosím všechny napište jak se máte, a jaké jsou novinky 🙂

    P.S: Je možné, aby mi bylo špatně z kávy? Spíš „na omdlení“ – až tak za 2 hodiny po kávě. Může to být tím, že klesne tlak? Mám ho i normálně nízký.

    Ach jo a á mám kávu tak ráda… :^) ale co bych pro miminko neudělala, asi mu moc nejede.

    #870760
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    Jito, jak bylo na plavani?
    S kavickou ti neporadim, ja ji skoro vubec nepiju… i kdyz jsem dneska tak utahana, ze bych si nejradsi jednu dala. Natesti mame dnes v praci pohodicku.
    me bude pristi rok 28 :S

    #870761
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    máte moc hezké fotky. Doufám, že budu mít čas nějako svou také najít a vložit ji sem…

    Sousedka má takový vysavač (a doma pejska) a je s ním spokojená. Ale do detailu jsem to s ní neprobírala… V těchto dnech čeká 3. miminko 🙂

    Jinak dnes jsem byl u Dr…. Moc mne nepotěšil… Jsem asi v 6. týdnu… A na ultrazvuku viděl jen prázdný gestační váček, který je ale správně veliký. Takže mne pozval příští pondělí na kontrolu. Také jsem byla na odběru HCG, hodnoty byly vpořádku (prý odpovídají 7.-12. týdnu). Alespoň vím, z čeho je mi tak zle od žaludku…

    Rozhlížela jsem se trochu na internetu, a zjistila, že takový „objev“ mají lékaři poměrně často. Ve většině případů je kontrolní ultrazvuk vpořádku. A občas ne… Také mi hned řekl, že pokud by to příště bylo stejné, poslal by mne hned do nemocnice na kyretáž… A to mi chvíli předtím vystavila sestřička těhotenstkou průkazku… Tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Co tomu říkáte?

    Mějte se hezky.

    Ale spíš si myslím, že je vše jak má být… Při minulém těhotenství mi asi 10 dní neviděl srdeční akci (v 7. týdnu), takže jsem byla úplně na dně… A pak se objevila… A narodila se mi zdravá holčička…

    #870762
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, na plavani bylo super, jen to placeni trochu bolelo (dnes se platil doplatek kurzu, stoji to v prepoctu 235 Kč na 45 min) a zitra nas ceka hudebka. Dnes odpoledne se u me stavila kamaradka, ktera se se mnou domlouvala minuly ctvrtek, ze se dnes odpoledne zastavi. A ja na ni koukala jako na UFO – no proste jsem na to uplne zapomnela! A to neni vse – minule utery jsme po hudebce zasly s ostatnima maminkama na kafco. Az jsme tam dosly tak jsem se podivala na kocarek a zjistila jsem ze moje taska s penezenkou mobilem, klicema a vsema vecma pro malou zustala v hudebce. Jeste ze byla jedna z kamaradek autem a sjela mi tam.

    Takze muj dnesni dotaz je jasny: taky TAK zapominate?? (ja jsem teda lehce roztrzita porad, ale tohle uz zacina byt tezky kalibr) cekam kdy nekde zapomenu Lucku!

    Leni, asi to bude dobrý. Myslím, že ty hodnoty HCG se mohou hodně lišit u různých maminek, třeba je máš prostě vyšší. Já když jsem byla v pátek na gyndě tak jsem podle měsíčků měla být na začátku 6 tt, průkazku mi nedali ani krev nebrali, u mé doktorky to dělají až když vidí srdíčko. Jen mi udělala UTZ a neříkala nic, pak se zeptala jestli jsem měla pravidelně MS (měla) a řekla že to vypadá na 5 týden, je to asi OK a jdu tam příští úterý – tak snad bude to srdíčko vidět. Teď tam byla jen taková malá kulička… To čekání je nejhorší. Už ať je 12. týden za náma a nejlíp ať už cítíme pohyby!

    Annete, jak to dopadlo dnes u tebe? Folly, ty jdeš až příští pondělí?

    Zatím ahoj, jo a omlouvám se že jsem napsala půlku bez háčků a čárek, už nemám čas to přepsat, jdeme číst pohádku a uspávat! Mějte se 😀

    #870763
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak to téma „zapomínání“ mne pobavilo 🙂 Dnes, když jsem uspávála 6. letou dceru, tak mi vyčetla, že jsem s ní dnes zapomněla jít k zubařce, kde jí měla vytrhnout mléčný zub, protože jí už roste druhý. Jak jste na tom vy?

    Jinak jsem se už uklidnila. Myslím si, že mne dnes Dr. zbytečně vystrašil a určitě je vše v pořádku (mám takový pocit).

    Dívala jsem se, kde v Praze se dá rodit do vody a ke svému překvapení jsem zjistila, že nikde… Kam byste chtěly jít do porodnice?

    #870764
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    Hezky vecer ve spolek,

    Problem zapominani mam taky, ale rekla bych, ze u me to je spis tim, ze se celkove dokazu mene koncentrovat na cokoliv, protoze myslenka jsem stale u meho baby. Minuly tyden ve ctvrtek jsem dokonce po vysetreni u doktora zapomela v cekarne novy kabat. Uz jsem volala sestricce, byla tam ale jenom kolegyne, ktera rekla, ze tam zadny kabat neni… Tak uvidim, asi se tam zastavim.

    O porodu do vody jsem uz taky trosku cetla, jelikoz zijeme s muzem v mnichove, neni to tu problem. Potrebuju jen potrzeni ze nemam HIV. V nemecku ti udelaji i cisarsky na prani, ale nad tim asi ani neuvazuju…. Uvidime, minule rikal doktor neco o tom, ze mam uzkou panev a bude se mi blbe rodit :S

    Uz ste tu nekdo do vody rodil?

    Zatim pa

    #870765
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Já jsem rodila u nás ve Zlíně, a byla jsem hodně spokojená. Určitě budu zase. Jde tu i rodit do vody, já jsem do toho nešla, i když jsem o tom chvíli přemýšlela (pobyt ve vodě během kontrakcí ale pomohl, ten jsem využila ráda). Tak se mi nezdá že by to fakt nikde v Praze nešlo? Jinak, pro ty, koho to zajímá a chtěly by se mrknout na video: http://www.babycenter.com/2_live-birth-water-birth_3658855.bc

    A pro nás ostatní je tu i hezká animace jak se vyvíjí embryo do 9 týdnů: http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-weeks-1-to-9_10302602.bc 🙂

    #870766
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer těhulinky,

    Mně teď do psaní nějak moc není. Mám hrozný strach. Už jsem jedno zamlklé těhu zažila, a nebylo to nic moc. Navíc mi to nějak sfušovali a já pak zkončila v Thomayerce a půl roku v posteli. Nabrala jsem tenkrát asi metrák. A když nám zavedli VJ tak se taky nejdřív chytla obě embria a pak to jedno bylo menší a menší….VJ se ale narodil zdravej a je krásnej. Teď se naučil dávat pusinky. Našpulí tu jeho malou drzou papulku a čeká… Je to sladké.
    Fotky bych sem ráda vložila, ale nevím zase jak nato:$

    #870767
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    přidávám se do klubu, i když vytoužené mimi je zatím jen dvě čárky.Jsem po spontánním potratu v červenci (v 7. týdnu) a tak mám veliký strach. navíc je mi už 39 …

    #870768
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Aljo, gratuluju ke dvěma čárkám, věku se neboj, mám kamarádku, která otěhotněla ve 38 letech po jediném pokusu v měsíci a má úplně krásnou holčičku! 🙂 Řekli si s přítelem, že chtějí mimi, pro oba první, vysadila prášky, pak se celý měsíc hádali a z jediného sexu byla holčička. Já se s tím mořím vždycky strašně dlouho, než otěhotním, a to mi nebylo ještě 30.

    Junebug, sliznice narostla, takže pokračujeme v plánu. Transfer bude asi tenhle týden, ale je tam strašně malá pravděpodonost, prý jen 25 % 🙁 No, uvidíme. Teď jsem z hormonů úplně mimo, ale v prvním těhotenství jsem taky strašně zapomínala. Byla jsem vděčná, že jsem nechodila do práce, měla jsem rizikové těhotenství. Nadělala bych tam strašlivou paseku.

    Follah, držím pěsti, bude to dobré, uvidíš. Povedlo se jednou, povede se znovu, všude píšou, že po prvním těhotenství už to jde všechno snáz, že si to tělo pamatuje a líp spolupracuje. Já se klepu jako ratlík, zvedli mi hormony, přidali další, je mi strašně zle a mám výčitky,protože se nemůžu věnovat dceři, jak bych chtěla. Odbývám jí, nehraju si s ní tolik jako dřív a ona to samozřejmě nechápe, je jí 14 měsíců. Ale pusinky dávat nechce 🙁 Jen se mazlí, chytí mě kolem krku, div mi nezlomí vaz 🙂 Je zlatá, ale mě je fakt zle, tak to moc nezvládám :S

    Leníku, já jsem rodila císařem, ale doufala jsem, že budu rodit přirozeně, tak jsem hledala něco o porodech do vody. Mám kamarádku porodní asistentku, ta mi říkala,že by ona sama do vody nikdy nerodila – prý je ta voda čistá jen na fotkách. Během porodu se uvolní stolice, pak krev, moč, prostě všechno možné a ve finále tam v tom všem ležíš i s miminkem. Vážně nevím, co všechno se při porodu uvolní a jak to vypadá, ale tohle mi řekli, tak jsem dál nepátrala. Jako několikanásobná maminka budeš vědět víc.

    #870769
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Krásný podzimní den vespolek!

    Anette, malá to chvilku vydrží. Neměj výčitky, sourozenec učí dělit se a sdílet a to je do života moc důležite. A hlavně do manželství. To se ji bude hodit. Co se v mládí naučí….:D
    Je fajn, že to takhle hezky pokračuje u vás v bříšku. Mě dr. utrogestan vyměnil za Duphaston a je mi mnohem lépe. I když, co bych dala za ranní nevolnosti, alespoň bych věděla, že jsem stále ještě těhotná:S
    Nadruhou stranu si tak fakt připadám, ale možná je přání jen otcem myšlenky a já to mám vsugerované. No snad je ten náš @ v bříšku bojovník a do pondělka vyroste. A když ne, tak alespoň začnu hubnout a něco se sebou dělat. Je tolik věcí co musím ještě zvládnout:) Třeba pak přijde nějaké to mimčo spontálně.
    Nejsem věřící, ale chodím zapalovat lampičky do kapličky na hrázi rybníka, co máme před chalupou. A nějaký syčák mi tam ty skleněné lampičky krade. To je taková lumpárna. Chápete to? Stojí to 15kč a někdo to prostě musí ukrást. Kdyby mu ruka chtěla zčernat. No možná to jsou děcka a nosí si to do bunkru. Tak kupuju nové a nové a jsem jak bába pambíčkářka:D
    Přijde mi to takové poetické, večer když se sešeří a v tom výklenku plápolá to červené světýlko, mívám pocit smíření a klidu. A to mi pomáhá. Malej má rád světýlka všeho druhu a tak chodíme spolu. Trochu pokory nezaškodí.

    #870770
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Neumím vložit fotky sem, tak jsem narychlo něco hodila na Modrého koníka http://www.modrykonik.cz/fotoblog/follah/album/my/?new

    #870771
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhule, tak to mám z Vás radost – sliznice nám rostou, cítíme se těhotně, super! 🙂

    Pořád jsem na Tebe Jity myslela, a tak snad moje pozitivní energie zapůsobí a v pondělí budeš v 7 týdnu (a já v úterý taky!!). Máš moc hezké fotky, fakt! S těma svíčkama Ti úplně rozumím, taky když jsme v kostele (teda není to sice často) ale když tam jsme, vždy jednu zapálím. Jestli to fakt kradou nějaké děcka tak snad vyvolávají v bunkru duchy… :O

    Anette, tak to máme holčičky stejně staré (Lucka je * 6.8.2009). Taky si myslím, že výčitky nejsou na místě – vždyť děláš maximum. Mnohem horší by bylo, pokud by byla doma napnutá atmosféra, hádky. Ona ví že ji máš ráda. Jen prostě nemáš tolik energie, to je normálka. S tím, co píšeš, o tom porodu do vody souhlasím, jak jsem to četla tak jsem si uvědomila, že jsem to samé už slyšela – od naší porodní asistentky co vedla náš kurz před porodem.

    Aljo, vítám Tě u nás na diskuzi, neboj se, dobře to dopadne a napiš nám novinky, budeme se těšit!

    #870772
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Aljo, taky se bojím, to je přirozené, zvlášť když máš takovou zkušenost. Ale tentokrát to bude v pořádku. Mně je 38 a v červnu 2011 mi bude taky 39. Dnes se rodí později, a má to také své kouzlo. Jsme vyzrálejší a umíme se radovat z jednoduchých malých věcí, takové to každodenní štěstí.
    🙂 I když popravdě já bych raději měla děti ve dvaceti, to mě tolik nezradovalo tělo. Mé stařecké loupání každou noc, když jsem co dvě hodiny vstávala k malénu a kojila ho… To byla síla. Teď za ním běhám a říkám si, že bych to tělo chtěla mít mladší… ale jen to tělo. 😀

    #870773
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Taky jste tu probíraly ten vysavač. Taky jsem ho dostala loni k vánocům. Je to fajn. Máme v chalupě všude dubovou podlahu a nebo v chodmě dlažbu. Zametá často, ale když zametám sama a nebo vysávám, vezmu to i třeba na soklu pavučiny v rohu a nebo prach a trnoži od židle a stolu. A to nenhle robot neveme. Jede prostě jen po podlaze. Navíc ho strašně rád pouší malej. Mačká všechny knoflíky a pak ho honí pod gaučem. Tátovi to zase pouští kocouři. Prima hračka. No i tak ho doporučuji, jen není možné od něj čekat zázraky. Rozhodně to ale hodně práce ušetří. Třeba když malej rozsype sušenky, zamete to ten prostor cca 1m2. To je taky užitečné.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist