Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,696. až 1,710. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #872318
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jak se máte? Do zítřka budu ležet a budu mít čas psát, pak už asi bude zas trochu horší…

    #872319
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Jogo,také blahopřeji k úspěchu u zkoušek. Jsi šikovná a doufám,že už jsi zažehnala tu nemoc.
    Leni, u tebe taky doufám už nemoc trochu polevila. Aspoň,že ti s dětmi rodina trochu pomohla. Tohle období je pro bacily jak dělaný 🙁
    Mě skolil zas zánět zvukovodu a včera jsem se po týdnu konečně dostala k doktorce,tak snad už bude líp. Hlavu mám jak pátrací balon, o bolesti nemluvě. Ale co vám budu povídat… 🙁
    Aspoň jsme si teď užili pěkný počasí. Od pátku tu bylo naprostý azuro,odpoledne jsme chodili jen v triku. Prošli jsme se v lese a nasbírali i trochu hub do zásoby. Prostě krásný víkend.
    Jinak spaní – nespaní stále pokračuje. Malýmu jsme už udělali pokojíček a dokonce koupili i postel,takže přes den spinká tam. Bohužel ty noci jsou stále jak noci s nepřítelem 🙂
    Holky,opatrujte se,buďte co nejdříve zdravé a v pátek se vám ozvu z Prahy,ahoooj

    #872320
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, to mne mrzí, že ti není dobře. Zánět zvukovodu je asi něco jiného než zánět středního ucha, viď? Je super, že máte dobré alespoň odpolední spaní. Jste šikovní, že jste pro malého zvládli vybudovat pokojík. Jestli tam má přes den klid, určitě se mu tam hezky spinká 🙂 Přeji příjemnou cestu do Prahy!

    Atb. mi zabrala. Včera jsem už musela vstát. Naštěstí odpoledne přišla Martina – 2 hodiny jsem ležela, M. se starala o N. a pak ještě zajela do školy pro J. Moc mi pomohla…

    Holky, definitině jsem se rozešla s mámou. Poštvala proti mně bráchu, napsal mi dost hrozný mail, jak prý s mámou špatně zacházím, jak jsem se neměla stěhovat tak daleko (holky, bydlím na opačním konci Prahy), jak prý jí nechávám hlídat nemocné děti (Anitka onemocněla během hlídání u babičky). Normálně jsem brečela, když jsem ho četla – to bylo teď, jak jsem ležela v posteli a bylo mi blbě…

    Řekla jsem si, že to nemám zapotřebí. Pomoc-nepomoc mé matky a to jak to prezentuje u bráchy (je o 1,5 roku mladší než já – není to ten, co je teď v Hongkongu). Švagrová, co je o 7 let mladší a má o 3 měsíce mladší dítě než N., mi také „poskytla spoustu cenný rad“. Třeba, že má koupit dortíky a normálně si s mámou popovídat, když ke mně přijede a nechtít, aby mi pomohala v domácnosti – tak to prý dělá ona… Máma jim totiž malého hlídá tak 3x týdně od cca 8 hodin do 19-20 večer. Takže chápu, že jsou spokojení…

    Přestala jsem spoléhat na mámu. Tohle opradu nemám zapotřebí. Stejně k nám přijela, tvářila se nafučeně, pomáhat mi nechtěla. Objednala jsem si teď Martinu, co to šlo. Přijde k nám zas ve čtvrtek na 3 hodiny. Už 3 týdny se domlouvám s paní na úklid, že k nám přijde. Jen, co mi bude lépe a dokážu připravit dům na její první návštěvu, tak ji pozvu. Hold za tyto „pomoci“ nemohu litovat peněz. Došlo mi, že je důležitější, abych to vše „ve zdraví přežila“…

    Za to je trocho lepší tchýně. Od dnes do Pá je u ní Emička a Anitka. Snad to ještě zvládně. Holky jsou super, ale babička je taková „neklidná“. Holky musí ještě ležet, dobírají atb. a nesmí nikam mezi lidi… V pondělí jsou do školy, snad už bude vše O.K.

    Jinak spaní u nás také za moc nestojí. Přes den spí N. za 45-60 minut (někdy jen 30), pak se probudí s pláčem, obvykle mi u kojení usne a spí ještě chvíli (max. celkem tak 60-90 minut). V noci se hodně budí – tuto noc asi po hodině. Prorůstá mu poslední stolička a trojka. Až ty potvory vyrostou, začneme pracovat na celonočním spaní. Z toho spaní-nespaní jsem také úplně hotová.

    Škubino, je super, že u vás máte azuro. Tady je už asi 5. den mlha. Sluníčko jsme celou dobu neviděli. Ale houby u nás také rostou. Manžel nějaké nasbíral.

    Holky, mějte se krásně. Ať jste zdravé.

    #872321
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    u nás dnes sněžilo :S . Co u vás?

    #872322
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    kdepak jste?

    Tak jsme včera pořádně zapadli sněhem (viz. fotky na FB). Ale nakonec to bylo moc hezké. Povedlo se nám pro všechny děti najít nějaké zimní boty i oblečení a vyrazili jsme na procházku. Byla jsem nemocná, tak jsem nemohla koupit nové věci na zimu.

    Dnes zas změna času… Jak to zvládáte?

    Odpoledne jsem dobrala antibiotika po deseti dnech. Zítra mám jít v osm ráno na odběry krve. Ale nevím, jestli to dám. Poslední noc N. tak STRAŠNĚ plakal. Měli jsme ho v posteli, pořád se budil, mrskal sebou, poplakával. Když bylo nejhůř, tak jsem ho nakojila… S manželem jsme se museli střídat. Na tuto noc jsem mu dala raději nurofen čípek, tak uvidím, jestli to pomůže.

    N. prorůstá půlka poslední stoličky a skoro finišuje poslední trojka. Mám pocit, že mu trojky a stoličky rostou nepřetržitě už 2,5 měsíce….

    Co spinkání u vás?

    Přeji hezký týden!

    PS: Jak jsem přestala komunikovat s mámou, tak se mi dost ulevilo…

    #872324
    Anonym
    Host

    Ahojky minule sem psala s knihovny a vyprsel mi tam cas na pocitac a nestihlo se to poslat,nejde nam doma pocitac,no maly si tam obcas cvakal,takze nejde..pisi se sport centra po delsi dobe sem byla plavat kasek trval zase pres 2tydny..takze holky doufam,ze mame nemoci na nakou dobu vybrane!!!!
    U nas co noveho spani ok,maly byl tez nemocny zvracel,dokonce i ja ale to jen jeden den minuly tyden,takze nemoci dekujeme odejdete..presun casu nastesti probehl ok,ale klidne by to mohli zrusit..maly je akcni,ale pohoda…ja ted chodim na kliniky pujdu na druhou 22.11 a v unoru bych mela jit na lazer oci!!Takze furd neco vymyslim ha ha,s hlidanim samo tez manzel bude muset jit na ten zakrok se mnou..v lednu v Praze a na horach nako se to priblizuje
    Leniku problemi v rodine sou smutne..kord od vlastni mamky to nepotesi,hlavne at jsi stastna v manzelstvi a deti ti delaji samou radost,zdrave deti je to nejcenejsi…holky moc se opatrujte
    co skola Skubino jak to jde a jak to mas vubec s praci,budes se vracet na jak dlouho mas materskou 2,3??
    ja zacinam ucit va hale od 12.11 6tydnu yogy v pondelky uz se moc tesim papa

    #872325
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    děkuji za podporu. Byla jsem z té situace s mámou dost smutná. Ale už je to za mnou 🙂 Jak jsem psala, že mi přijde hlídat M., tak mi nakonec hlídání zrušila, protože dostala horečku a atb. (zas ty nemoci!).

    Naštěstí se mi M. včera ozvala, že už zas může hlídat a dnes odpoledne přijede… Na pátek mám domluvenou schůzku s adeptkou na úklid. Snad se konečně dočkám pomoci…

    N. má teď období „přenášení“. Bere různé předměty z nezajištěných skříněk a šuplíků a nosí je na jiná místa nebo do jiných pokojů. Také má snahu kreslit pastelkami na zeď (měl takové jedno místo… dávala jsem fotku na FB) – pastelky jsme teď všechny uklidily z jeho dosahu. Miluje „kolo kolo mlýnské“ – vždy si sedá na zem, dřív než přijde slovo „bác“ a strašně se směje. Doma mu pouštím na youtube dream english – to jediné se mu zatím líbí (krteček ho ještě nebaví) – trochu u toho tancuje, občas zopakuje nějaký zvuk. Třeba se naučí anglicky 🙂

    Přišla mi nabídka na kurzy angličtiny od narození. Viděla jsem ukázku na videu – maminky tam s dětmi zpívají anglické písničky. Stojí to nehorázné peníze. To si raději pustím zdarma video z youtube a zazpívám si doma s N.

    Jak se mají vaše zlatíčka?

    Yogo, vidím, že tě joga stále baví 🙂 Ať už zůstanete zdraví! Yogo, mluvíte doma anglicky nebo česky?

    Škubino, co je u vás nového? Co spinkání?

    Mějte se hezky.

    #872326
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jak se vám daří? Včera se mi vrátila angína. Tak vám píši z postele…

    Přeji hezký týden.

    #872327
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Leni, mrzí mě, že jsi opět nemocná. Snad už máš ale vybráno. My se zatím držíme a doufám, že vzhledem k okolním nemocným zůstaneme zdraví.
    Ptala jsi se na spaní – co napsat…nějak se to nelepší. Už si ani nedávám nějaké mety a začínám to brát tak, že je malej prostě nespavec 🙂 Jinak je to ale zlato. Stále mě překvapuje, jak už spoustě věcí rozumí. A tak spolu uklízíme, vaříme, blbneme…akorát jsem zjistila, že Matouš je prostě „vidlák “ 😀 nejraději je venku a špinavej jak prasátko. Nákupy v Letňanech s ním už zase nějakou dobu raději neabsolvuji. Chtěla jsem si koupit kabát, zatím jsem ale jen lítala a honila ho. Zase jsem ušetřila 🙂
    Jogo, Ať tě oči nezlobí. Lyžování už se blíží
    Holky,opatrujte se a zatím ahoooj

    #872328
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    byla jsem o víkendu na píchaném penicicilinu. Prý rychleji zabírá (to mohu potvrdit). Sice mne ještě bolí pozadí (asi jako bych tam měla velkou modřinu), ale už se cítím dobře. Manžel dnes musel do práce. Před chvílí přišla M., aby pohlídala N. Mohla jsem si konečně lehnout. Manžel (ač jsem ho prosila, aby uklidil), udělala v kuchyni tak neskutečný nepořádek, že jsem ho přes 2 hodiny likvidovala. Nepořádek opravdu nesnáším – to se raději hned uzdravím 🙂 .

    Škubino, s tím kabátem jsi mne rozesmála. Dovedu si to přestavit. A je pravda, že jsi ušetila 🙂 . Tak, ať se ti to příště povede… Už aby byly broučkům 3 roky a mohli jsme je dávat do hlídacích koutků… Jinak věřím, že je Matouš zlatíčko 🙂 . Co spolu vaříte? Co nejraději uklízí? To spaní mne mrzí… Učitě se to jednou zlepší. Určitě!

    U nás se trochu lepší spaní přes den. Přesně jak, jsem doufala, už se nám „vylouply“ trojky a stoličky a N. začal spát alespoň po obědě… Dřív spal kolem 30 minut, pak se s pláčem probudil, musela jsem ho nakojit, pak zase spal tak 30-40 minut. Teď už 3 dny po sobě spal kolem 2 hodin!

    Už jsem se za to opravdu modlila!!! Dnes spal 2 hodiny a 20 minut. Dokonce jsem ho musela probudit, protože měla přijít hlídat M. Ty dvě hoďky sem využila právě na ten úklid… Ale noční spaní je u nás děs běs – stále tak 5-6x za noc kojím…

    Až mi bude lépe a manžel bude svolný, bude k němu zase vstávat jen on, abychom zrušili noční kojení. Už je to opravdu neúnosné. Tak uvidím, jak to dopadne…

    Holky, vánoce se blíží, co?

    Jogo, už máte doma fungujícící počítač?

    Přeji hezké odpoledne.

    #872329
    Anonym
    Host

    Ahojky pocitac nefunguje a hned tak nebude do vanoc si koipime novy nako neni cas..jeste cekal
    m na kamosku co prodava dobry pocitac jeji manzel dostane vzdy naky v praci vyhodne.Dnes v jeslich 2h ja bazen yoga,jinka leniku mi tez mame obdobi prenaseni,ramovani co se da no hruza ha ha,stale neco ramuje,lae je to zlaticko ha ha..at si Leniku zdrava a Skubino opatruj se jak bude pocitac budu tu casteji.Leniku drz se chapu ze to muselo bolet s mamkou..aa vy se ted vebec nebavite? opatrujte se

    #872330
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, co je u vás nového?

    Jogo, to mne mrzí s tím počítačem… Tak ať to brzy uspokojivě vyřešíte. Bazén je super 🙂 S mámou se nebavíme. Je to tak nejlepší…

    S Natánkem je mi teď stále lépe… Zdá se mi, že už je to takový chlapeček… Je s ním legrace 🙂 Miluje, když mu pouštím písničky z dreamenglish na youtube. Pěkně si u nich stojí, hýbe se do rytmu a občas něco říká nebo tleská… Včera říkal jména všech členů rodiny – děti z toho byly nadšené. Už nás oslovuje 🙂

    Skvěle už vyjádří co chce nebo cítí. Dnes před koupáním říkal au-au-au. Pak jsem zjistila, že má červený zadeček, který ho bolí. Už se spolu domluvíme 🙂 Povedlo se nám poprvé od nazrození chytit dobrý rytmus dne. Oba z toho máme radost 🙂

    N. chodí spát po obědě. Na oběd mu už 14 dní dávám jídlo od Hipp. Jsou to různé těstoviny s omáčkou – mají papírový obal a uvnitř je „srdíčko“, které ohřívám 2 minuty v parní troubě. Strašně mu to chutná. Jí sám, bryndáky nechce – po obědě ho převléknu, u kojení usne a spí cca 2 hodiny v ložnici ve své postýlce (konečně!).

    Dopoledne i odpoledne se unaví procházkou. Už s ním chci (až doberu atb) začít chodit do mateřského centra a do sokola na cvičení maminek s dětmi. Sourozenci s N. vymýšlí neuvěřitelné hry… Mám pocit, že je to s N. nějaké jednodušší a veselejší. Tedy až na to, že za ním musím pořád běhat a uklízet vše, co rozháže, přenese a podrobí zkoumání 🙂

    Dokonce i v noci už ubývají kojení – místo 5-6 se dostáváme na 3-4. Už se blýská na lepší časy. Doufám 🙂 .

    Jak se teď cítíte vy se svými chlapečky? Jak prožíváte toto období?

    Přeji klidný večer, co nejlepší spaní a ať jsme všichni zdraví 🙂

    #872331
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂 Tak já jestě notebook mám,ale vzhledem k tomu, že mi ho malej hodil na zem, nevím, jak dlouho bude fungovat 🙂
    Leni, jak jsi psala,je to teď takový krásný období. Malej je taky nejspokojenější,když jsme doma všichni a může s klukama blbnout. Teď má chudák celou sedrřenou tvář – běžel na zahradě kolem baráku,nevybral to a spadnul na roh. naštěstí není fňukna,tak bylo za chvilku po pláči. ale vypadá…
    Je super vidět,jak začínají rozumět. Když řeknu, že půjdeme luxovat, donese lux,pak mi ho zapne a pomáhá. Taky to jejich objímání a mazlení je krásný.
    Jsem ráda, že se máte dobře, Joga cvičí a bazénkuje. Já teď bohužel kvůli uchu necvičila už měsíc,ale od pondělka začínám. Pociťuju, že mi to strašně chybí.
    Holky,opatrujte se,užijte si víkend a spěte co to dá 🙂

    #872332
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ještě jsem zapomněla novinku – dávám malýho na nočník a celkem se daří.
    Leni, je skvělý, že malej papá sám. já na to zatím nemám nervy 😀
    Jak jste na tom vy,Jogo?

    #872333
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, to je mi Matouška líto, že se tak hodně odřel v obličeji. Malí chlapečkové to nemají jednoduché… Ať se mu to brzy zahojí…

    Gratuluji k úspěchům s nočníkem 🙂 Kdy a jak to konkrétně děláte? Vidím, že máš také velkého pomocníka na uklízení a luxování. To je super, alespoň někdo, co? To mne mrzí, že jsi nemohla měsíc cvičit… Už máš ucho uzdravené?

    S tím cvičení jsme na tom podobně. Dívala jsem se, že o víkendu doberu antibiotika. Pak týden počkám a na cvičení se vrhnu. Už mi to strašně chybí… Dnes jsem chvíli cvičila doma – záda se už ozývají.

    Tak s tím spaním jsem to zas zakřikla… Dívala jsem se N. do pusinky a 2 trojky nahoře ještě potřebují několik milimetrů, aby byly celé venku… Takže se N. v noci budil po 1-2 hodinách, odpoledne spal jen něco přes hodinku… Ach jo. Na růst zoubků je N. neuvěřitelně citlivý

    Jogo, jak se daří vám?

    Škubino, zdá se, že tvůj notebook pád úspěšné přežil 🙂

    Přeji krásný víkend.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,696. až 1,710. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist